W Cieniawie otwarto klub dla seniorów

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w uroczystym otwarciu pierwszego w gminie Grybów Klubu Senior+ w Cieniawie. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk.

Obecny na spotkaniu Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita podkreślił, że jest to jeden spośród przeszło stu takich klubów w województwie. – Tworzenie ich to wyraz szacunku dla seniorów, którzy budowali naszą ojczyznę i przyczynili się do jej rozwoju.

Zwrócił na to uwagę także obecny na spotkaniu senator Wiktor Durlak, który podkreślił, że obecni seniorzy budowali pomyślność gminy i wciąż chcą czuć się potrzebni.

Starosta Marek Kwiatkowski pogratulował wójtowi gminy Grybów Jackowi Migaczowi uruchomienia Klubu Senior+ mówiąc – Na pewno będzie on miejscem aktywizacji osób powyżej 60. roku życia. Są tutaj wspaniałe warunki nie tylko do rozwoju intelektualnego, ale też dbania o kondycję, więc będzie to rozwój wszechstronny i z pewnością wpłynie pozytywnie na integrację społeczności lokalnej, która będzie mogła czerpać z doświadczenia i wiedzy seniorów.

Seniorzy z gminy Grybów będą mogli tygodniowo uczestniczyć w 20 godzinach zajęć. Przygotowano dla nich m.in. ćwiczenia ruchowe, warsztaty kulinarne i wykłady z zakresu zdrowego odżywiania. Planowane są także wycieczki i wyjazdy na wydarzenia kulturalne.

Otwarcie Klubu Senior+ w Cieniawie uświetnił występ zespołu regionalnego Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej.

Fot. Paweł Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony