W Mystkowie nagradzali kolędników

W Mystkowie odbył się finał XX Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Sądeckie Kolędowanie”. W spotkaniu wziął udział m. in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który objął to wydarzenie swoim patronatem i wręczył nagrody najlepszym kolędnikom.

– Bardzo dziękuję kolędnikom za podtrzymywanie tradycji i przygotowanie prezentacji – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – To wymagało wiele pracy i wielu godzin ćwiczeń. Ziemia Sądecka słynie z bogactwa i różnorodności kulturowej, barwnego folkloru i dbania o dziedzictwo przodków. Jestem dumny z mieszkańców naszego regionu, którzy podtrzymują piękne tradycje kolędowania. Jako samorząd dbamy o rozwój kultury i wspólnie realizujemy wiele projektów.

Komisja Artystyczna w składzie: Magdalena Kroh – etnograf (przewodnicząca), Marta Smólczyńska – etnolog i Aleksander Smaga – muzyk, po obejrzeniu, wysłuchaniu i ocenie 26 grup kolędniczych, podkreślając wysoki poziom artystyczny przyznała nagrody.

Do Bukowiny Tatrzańskiej na Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych „Karnawał Góralski” pojadą dorosłe grupy kolędnicze: Z Turoniem z ZR Mszalnicy, Z Gwiazdą z ZR Skalnik, Z Gwiazdą ze świetlicy Wiejskiej w Boguszy, Droby z Ptaszkowej, Z Gwiazdą z Podegrodzia, Z Turoniem z Podegrodzia i Droby z Polnej (szczegółowy protokół na stronie www.nowosadecki.pl).

Wszyscy wysłuchali też pięknego koncertu kolęd w wykonaniu połączonych w ten wieczór dwóch zespołów regionalnych: Skalnik i Mszalniczanie.

W spotkaniu wzięli udział m. in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek, radni powiatowi – Józef Świgut i Marek Kiełbasa, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek. Nad wszystkim czuwała Magdalena Dąbrowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony