W tym przedszkolu możesz adoptować pszczołę!

Wspaniali nauczyciele, cudowne pomysły, uśmiechnięte buźki dzieci, radość rodziców i najlepsza “ciocia” Dyrektor – tak możemy opisać Niepubliczne Przedszkole “Danapis“. Jest to miejsce, gdzie dzieją się wspaniałe rzeczy, a pomoc innym jest na porządku dziennym.

Przedszkole angażuje się w wiele akcji. Zbieramy nakrętki, których jest bardzo dużo. Dzieci przynoszą je chętnie, gdyż wiedzą, że to na szczytny cel, dla chorych dzieci – mówi Pani Iwona Mężyk, nauczycielka w przedszkolu i koordynatorka wielu akcji charytatywnych. Oprócz zakrętek zbieramy elektrośmieci, baterie, karmę dla psów. Wszystkie akcje są bardzo dobrze zorganizowane i przemyślane. Dzięki takim akcjom dzieci uczą się pomocy innym i współdziałania. Rodzice również chętnie przyłączają się do naszych akcji “zbieractwa” – dodaje nauczycielka.

Przedszkole “Danapis” jest także placówką apiterapeutyczną. Naszym symbolem jest pszczoła. Nazwa placówki utworzona została od imienia Pani Dyrektor – Danuta oraz nazwy Apis – co oznacza pszczołę – tłumaczy psycholog Pani Sabina Wiercioch, która również koordynuje akcje charytatywne w przedszkolu. Mamy akcję – “Adoptuj pszczołę”. Zbieramy wtedy pieniądze. 2 złote wymieniamy na jedną pszczołę. Robimy przelew na Greenpeace, a oni w zamian przesyłaj nam koszulki. To są nagrody dla dzieci, które adoptowały najwięcej pszczół – dodaje Pani Wiercioch.

Obecnie w przedszkolu zbierane są także elektrośmieci. Za budynkiem jest pokaźny punk zbioru wszelkich odpadów elektrycznych. Akcja rozpoczęła się wraz z obchodami Dnia Ziemi. Dzieci za przyniesione elektrośmieci również dostają upominki.

Niepubliczne Przedszkole “Danapis” to cudowne miejsce i warto pochylić się nad akcjami, które organizują prosto z serca. Jedną z ważniejszych jest zbiórka nakrętek dla Fundacji Będzie Dobrze ze Starego Sącza. Nakrętki te trafiają do Filipka Kurowskiego także ze Starego Sącza.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej przedszkola i profilu na FB:

www.danapis.pl

https://www.facebook.com/Niepubliczne-Przedszkole-DANAPIS-200560686676241/

Fot.AP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony