WERNISAŻ WYSTAWY „POWŁOKA” ANDRZEJA FYDRYCHA – newsletter Sokół

Wystawa obejmuje m.in. dwa cykle Artysty: Audioformy, którym towarzyszy autorska kompozycja muzyczna oraz Landscape podejmujący relację jaka zachodzi między obiektem a obrazem.

Audioformy są kolekcją pracy doktorskiej, gdzie inspiracją do powstania obrazów było stworzenie własnych kompozycji muzycznych. Drugim prezentowanym cyklem jest Landscapes, który powstał później, podejmuje on z kolei relację, jaka zachodzi między obiektem a obrazem. Mimo wizualnych i ideowych różnic tych dwóch kolekcji, istnieją między nimi związki. W jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z horyzontalną kompozycją obrazów, nawiązującą do przestrzeni pejzażu wyobrażonego. Zauważalny jest również motyw basenów, skrzyni, pustych lub wypełnionych barwną cieczą czy inną niejednoznaczną materią. Jednak najistotniejszym aspektem wiążącym jest widoczna ewolucja formalna. Obrazy z cyklu Audioformy są pracami przestrzennymi dosłownie, tzn. technologicznie odnoszą się do płaskorzeźby, która w sposób bardziej sugestywny uwypukla zagadnienie dźwięku w obrazie. […]
Andrzej Fydrych


Uwaga!
Ilość osób niezaszczepionych na Covid-19 ograniczona. Ilość osób zaszczepionych na Covid-19 bez limitu po okazaniu unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID.

Spotkanie w reżimie sanitarnym, prosimy o potwierdzenie swego przybycia do dnia 24 lutego 2022 roku telefonicznie 18 53 40 663, 18 53 40 679 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–16.00 e-mailem na adres: u.modliborek@mcksokol.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na bieżącej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony