Weszli do cudzej daczy, aby urządzić libację alkoholową

Policjanci z Krynicy-Zdroju zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wybili szybę i weszli do cudzego domku letniskowego na terenie ogródków działkowych, gdzie później wspólnie spożywali alkohol. Mieszkańcy uzdrowiska usłyszeli już zarzuty za zakłócenie miru domowego.

7 września br. około godziny 19, dyżurny krynickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że na terenie rodzinnych ogródków działkowych osoby postronne usłyszały dźwięk tłuczonego szkła, a nieznani mężczyźni weszli do jednego z domków letniskowych. Patrol skierowany we wskazane miejsce zauważył, że drzwi do domku są otwarte, a w środku znajduje się dwóch mężczyzn pijących alkohol. Obaj zostali wylegitymowani i zatrzymali przez policjantów. W toku dalszych czynności mundurowi ustalili, że 48-latek wraz ze swoim 54-letnim kompanem weszli do cudzego domku letniskowego po wybiciu szyby w oknie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego obaj mieszkańcy Krynicy-Zdroju usłyszeli zarzut zakłócenia miru domowego, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ponadto jeśli właścicielka złoży stosowny wniosek, 48-latek odpowie również za uszkodzenie szyby.

W przypadku podobnych zdarzeń niezastąpiona jest sąsiedzka czujność. Zainteresujmy się nieznajomymi, którzy wchodzą na teren ogródków. Zwracajmy uwagę na hałasy, wynoszenie sprzętów przez obce osoby, którym nie towarzyszy nikt ze znanych nam sąsiadów. O takiej sytuacji niezwłocznie informujmy nieobecnych właścicieli działek lub Policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony