Wiele ciekawego będzie się działo w Starym Sączu, festiwale, festiwale, KRAM…

To niezwykle urokliwe, przepiękne miasto – Stary Sącz – już czerwcu zaprasza na ciekawe wydarzenia kulturalne. W piątek 22.06, w Myślcu nad Popradem, obchodzić będziemy 50 – lecie KRAM-u. Później obchody 25 lecia pobytu JPII w Starym Sączu. To także Festiwal Muzyki Dawnej, Festiwal Filmowy i oczywiście XXVIII Jesienny Festiwal Teatralny, któremu głównie poświęcona była konferencja prasowa w IMO.

– Cieszę się bardzo jako burmistrz oraz bywalec JFT, że festiwal jest u nas i mogę zaprosić sądeczan na teatralną ucztę – mówił Jacek Lelek. – Starosądeczanie pokazali, że kochają sztukę sceniczną. Co roku Jesienny Festiwal Teatralny przyciąga tysiące widzów, którzy mają szansę zobaczyć na żywo znanych i lubianych artystów. Cieszę się na kolejną edycję JFT, który odbędzie się w dniach 5-20 października, zapraszam do Starego Sącza, do kupowania biletów.

– W tym roku Festiwal patronatem objęli: MKiDN, Marszałek Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowski, Powiat Nowosądecki – starosta Tadeusz Zaremba, Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza, CkiS Stary Sącz, Stowarzyszenie Animatorów Kultury, Starosądecka Fundacja Kultury – dodała Marta Jakubowska współorganizator XXVIII JFT. – Cieszę się, że wciąż z nami są „starzy” sponsorzy, ale też pojawili się nowi. Bilety będzie można już nabywać od 20 czerwca on-line ale też na miejscu w CKiS i Informacji Turystycznej.

– Tegoroczny JFT będzie, podobnie jak poprzednie, bardzo ciekawy – opowiada dyrektor artystyczny JFT Janusz Michalik. – Program jest tak skonstruowany, że będą premiery lub weszły do programów teatralnych w tym sezonie. Jedynym wyjątkiem jest spektakl – monodram – w wykonaniu wielkiej Krystyny Jandy, który jest prezentowany od prawie 20 lat i wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów, a rozpocznie tegoroczny JFT. Warto dodać swoje premiery pokaże Teatr Robotniczy oraz Scena Teatralna przy Sokole w Starym Sączu. Zapraszamy do Starego Sącza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony