Wielkie granie małych piłkarzy, czyli X Turniej Sokolika – fotorelacja

W Starym Sączu trwa X Międzynarodowy, dziecięcy turniej piłki nożnej, w którym udział biorą 32 zespoły, w tym Hiszpanie, Czesi, Ukraińcy i polskie drużyny. Ambasadorem Turnieju jest reprezentant Polski w piłce nożnej, Mirosław Szymkowiak.

Jak zawsze wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na płycie starosądeckiego Rynku i po odegraniu wszystkich hymnów narodowych otwarto X Międzynarodowy Turniej Sokolika.

Zawody organizuje Fundacja Tomasza Popieli „Ja też mam marzenia”. Obecnie jest to największy i znakomicie rozwijający się w Polsce międzynarodowy turniej dla dzieci. Pomimo pandemii udało się dotrzeć zza granicy, co wcale nie było łatwe. Ciekawostką jest drużyna „Polonia The Best Young Players”, którą tworzą młodzi polscy piłkarze grający na co dzień w zagranicznych klubach.

W sobotę od rana na boiskach KS Sokół trwały zacięte meczew czterech grupach. Emocje były ogromne na boisku i trybunach.Bez względu na na wynik meczu grano do końca z ogromną ambicją. Gwiazdą turnieju są Hiszpanie, którzy wygrają w swojej grupie i są faworytem do zwycistwa.

W niedzielę faza pucharowa i rozgrywki Ligi Europy, początek godz. 8:00 rano. O 16:00 rozegrany zostanie mecz finałowy, a po nim uroczyste zakończenie turnieju, wręczenie pucharów, medali, nagród rzeczowych.

One thought on “Wielkie granie małych piłkarzy, czyli X Turniej Sokolika – fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony