Wirtualnie o realnych zagrożeniach

Ciągła edukacja młodzieży w zakresie cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności karnej nieletnich jest bardzo potrzebna, szczególnie w czasie pandemii. W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu szkół, policjantka Wydziału Prewencji sądeckiej jednostki przeprowadziła spotkanie z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w formie zajęć online.

W piątek, 16 kwietnia br. policjantka zajmująca się na co dzień prewencją kryminalną nieletnich przyjęła zaproszenie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Sączu do przeprowadzenia lekcji online na temat bezpieczeństwa. Uczniowie trzech klas pierwszych II LO uczestniczyli w spotkaniu w swoich domach za pośrednictwem Internetu. – poinformowała Aneta Izworska, KMP w Nowym Sączu

Głównymi tematami poruszanymi podczas profilaktycznej e-lekcji było zjawisko cyberprzestępczości oraz odpowiedzialności prawnej nastolatków. Policjantka m.in. przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz wyjaśniła czym charakteryzuje się przemoc w cyberprzestrzeni. Poinformowała także młodzież o konsekwencjach prawnych w przypadku popełnienia wykroczenia czy przestępstwa oraz zachowań mogących świadczyć o demoralizacji.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony