„Wizja, sen, tajemnica. Sztuka wyobraźni”

Wystawa „Wizja, sen, tajemnica. Sztuka wyobraźni” to opowieść o tym, co w sztuce nieoczywiste, fantazyjne i wykraczające poza ramy rzeczywistości. Zostaną na niej zaprezentowane prace różnych artystek i artystów żyjących w XX i XXI wieku, którzy w swojej twórczości zdecydowali się w różnorodny sposób poruszać fantastyczne wątki. Zebrane dzieła, często nieoczywiste, oniryczne i zagadkowe, pozwolą przenieść się na moment w zupełnie inny świat, w którym prym wiedzie niczym nieskrępowana wyobraźnia.  

Na ekspozycji zaprezentowana zostanie twórczość artystek i artystów związanych głównie z Sądecczyzną, zarówno profesjonalnych jak i intuicyjnych, a także prace pastelistów uczestniczących na przestrzeni lat w Biennale Pasteli w Nowym Sączu. Wystawa będzie stanowić dobrą okazję do przypomnienia wielu niezwykle ciekawych, chociaż mniej znanych twórców, których prace w pełni zasługują na docenienie.

Prezentowane prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz z kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej BWA Sokół w Nowym Sączu.

Artystki i artyści biorący udział w wystawie:

Adamowicz Barbara, Cieczkiewicz Edmund, Cichoń Mariusz, Ciemierkiewicz Tadeusz, Gałużny Czesław, Głuszek Jerzy, Harsdorf Ewa, Iwańska Władysława, Jagiełło-Piwowszczuk Małgorzata, Karkoszka Jadwiga, Kiljańska Gabriela, Kowalewski Zbigniew, Kozłowski Hieronim, Kuciakowska-Zachariasz Alina, Kuskowski Stanisław, Kwiatkowski Kazimierz, Lewandowski-Palle Paweł, Michalik Borys, Narzyński Juliusz, Niewola Jan, Olesiejuk Stanisław, Olszak Jan, Pello Ewa, Pietrzkiewicz Ryszard, Pogwizd Józef, Schmidt Zdzisław, Szczodrowski Paweł, Wnęk Maria, Zachariasz-Kuciakowska, Załuski Albert, Zelek Piotr.

23 czerwca – 1 października 2023

Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony