Włamali się do plebanii – zostali zatrzymani

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którym przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem do jednej z plebanii na terenie Nowego Sącza. Ponadto funkcjonariusze udowodnili im jeszcze kilka innych przestępstw, których dopuścili się w ostatnich kilkunastu dniach. Teraz 18- i 33-latkowi grożą poważne konsekwencje.

– Przed kilkoma dniami, 18 kwietnia, nad ranem sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że budynek jednej z plebanii w Nowym Sączu został okradziony. – Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Sprawca bądź sprawcy zabrali dwa rowery oraz plecak ze sprzętem elektronicznym, w którym znajdował się m. in. mikrofon, przewody zasilające i konwertery o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Dodatkowo z pomieszczeń zajmowanych przez jedną z fundacji zostały zabrane różnego rodzaju ozdoby i biżuteria.

Na miejscu pracowała grupa operacyjno – procesowa, natomiast patrol ruszył w teren w poszukiwaniu osób, które mogły być sprawcami tej kradzieży.

– Kilka ulic dalej policjanci zauważyli dwóch mężczyzn jadących na rowerach, które wyglądem pasowały do opisu przekazanego przez poszkodowanego. – dodaje Aneta Izworska. – Widząc mundurowych mężczyźni rozdzielili się i skręcili w dwa przeciwne kierunki. Wkrótce jeden z nich został zatrzymany. Policjanci wylegitymowali 33-letniego sądeczanina, który jak się okazało oprócz skradzionego roweru posiadał przy sobie torbę z ozdobami i biżuterią oraz gotówkę. Szukając drugiego z mężczyzn, mundurowi znaleźli porzucony jednoślad oraz plecak z większością skradzionej elektroniki. Drugi z podejrzewanych, 18-letni mieszkaniec Nowego Sącza, został zatrzymany kilka godzin później.

Pracując nad tą sprawą policjanci dodatkowo ustalili, że mężczyźni w ciągu ostatnich kilkunastu dni wspólnie włamali się do zaparkowanego autobusu powodując uszkodzenia, z budynku stolarni wynieśli 2,5 tysiąca złotych oraz ukradli dwa rowery. Ponadto 18-latek sam ukradł kolejne dwa jednoślady. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano łącznie na blisko 13 tysięcy złotych, z czego znaczną część odzyskali policjanci.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz kradzieży. Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia, jednak z uwagi na to, że sądeczanie dopuścili się tych czynów w krótkich odstępach czasu, wykorzystując taką samą sposobność, sąd może orzec wyższy wymiar kary. Ponadto starszy z podejrzanych działał w warunkach tzw. multirecydywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony