Wojciech Butscher walczy z prezydentem Ludomirem Handzlem o swoją kamienicę – do akcji wkroczył poseł Arkadiusz Mularczyk

Dzisiaj (18.07.22) przed kamienicą przy ul. Jagiellońskiej 53 posłowie i radni PiS Arkadiusz Mularczyk, Jan Duda oraz Iwona Mularczyk, Michał Kądziołka oraz Teresa Cabała zorganizowali konferencję prasową, której tematem była sprawa emeryta Wojciecha Butschera opisana w sobotnim numerze GK.

Rzecz dotyczy sporu o kamienicę pomiędzy 71-latkiem a Ludomirem Handzlem, prezydentem Nowego Sącza. Sprawę rozstrzygał sąd, a wyrok był nie po myśli właściciela kamienicy, który nie zgadza się z takim obrotem sprawy i walczy dalej. Jednak się okazuje wszystko ma drugie dno.

Przed kamerami TV, dziennikarzami Wojciech Butscher powiedział m. in.: – Ten dom wybudował mój dziadek przed wojną. Ja mieszkam tu od urodzenia, a teraz może się okazać, że będę musiał się wyprowadzić, bo udziały w kamienicy zostały w dziwny sposób nabyte? Wszystko wydawało się proste, ale do czasu. Kilka lat temu okazało się, że część udziałów w nieruchomości kupił, nie będąc jeszcze prezydentem, Ludomir Handzel, który tuż przed wygranymi wyborami zbył prawa do nieruchomości. Mimo to prezydent nadal angażował się sądownie w sprawy przejęcia tej kamienicy dla nowego właściciela. Nagle nikogo (sądu) nie obchodzi, że ja tutaj mieszkam od zawsze. Ktoś odnalazł moich krewnych, których nie znałem, którzy nigdy tu nie byli i kupił od nich udziały, itd… Przed sądem reprezentował mnie mec. Łukasz Morawski, który nagle został p. o. prezesa klubu Sandecja i prezesem Rady Nadzorczej. O tym fakcie dowiedziałem się przypadkowo, kilka miesięcy po zaistniałym fakcie, mnie o tym nie poinformował. Nie mogę się z tym pogodzić.

– To jest przerażające co pan Wojciech Butscher opowiada – dodał poseł Arkadiusz Mularczyk. – Po przeczytaniu i analizie tekstu w GK postanowiliśmy pomóc. Ciekawe są oświadczenia majątkowe prezydenta Nowego Sącza, który twierdzi, że zbył udziały za 170 tys. zł, ale nigdzie takiej kwoty nie ma wpisanej. Dzisiaj odbędzie się np. kontrola dokumentów cz SARR S.A. by dowiedzieć się czy zrzekł się roszczeń wobec „Imperial System” Sp. z o. o. i jaka to był wartość? i.t.d…Złożymy też wniosek o bezpośredni nadzór Prokuratury Krajowej postępowań prokuratorskich w tej sprawie. Zawiadomimy też Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych o podejrzeniu popełnienia przewinienia dyscyplinarnego przez mec. Łukasza Morawskiego. Pytań jest znacznie więcej co można przeczytać w oświadczeniu.

Oświadczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony