Wpadł na stacji paliw

fot. TheDigitalWay z Pixabay

Niemalże dwie godziny po zgłoszeniu policjanci z Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili, gdzie znajduje się skradziony Mercedes. Mundurowi namierzyli samochód na jednej ze stacji paliw, a po przeprowadzonych czynnościach przekazali go z powrotem właścicielowi.

16 kwietnia br. około godz. 18:30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży zaparkowanego na jednej z posesji w powiecie samochodu marki Mercedes Benz. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania skradzionego pojazdu oraz złodzieja. Po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia policjanci namierzyli sprawcę, który podjechał kradzionym autem na jedną ze stacji paliw na Sądecczyźnie. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Starego Sącza. Jak ustalili mundurowi mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. – informuje podkom. Justyna Basiaga – Skradzionym samochodem podróżował także 41-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie, który jak ustalili policjanci, był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu w związku z popełnionym przez niego przestępstwem przeciwko rodzinie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Z uwagi na prowadzone poszukiwania 41-latek został doprowadzony do  miejscowej prokuratury, natomiast 27-latek usłyszał od policjantów zarzut kradzieży oraz niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Samochód odzyskany przez policjantów trafił do swojego właściciela.

źródło: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony