Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Dzięki spostrzegawczości policjantów z Referatu Patrolowo Interwencyjnego sądeckiej Policji 19-letni mieszkaniec Sądecczyzny, który posiadł narkotyki, został zatrzymany. Właściciel zabronionych substancji już usłyszał zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje kom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu 30 lipca br., po północy w czasie patrolowania ulic miasta Nowego Sącza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego fordem, który na widok oznakowanego radiowozu zachowywał się nerwowo. – W trakcie interwencji, u kierującego w kieszeni spodni funkcjonariusze odnaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz białej kryształkowej substancji. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że są to substancje zabronione prawem. 19-latek miał przy sobie ponad gram marihuany oraz prawie pół grama substancji psychotropowej MDPV.

Mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W miejscu zamieszkania 19-latka policjanci odnaleźli dodatkowo ponad 25 gramów środków psychotropowych MDPV.

– Jeszcze tego samego dnia, mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał zarzut posiadania narkotyków. – dodaje Justyna Basiaga. – Zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony