Wracając ze służby zatrzymał złodziei paliwa „na gorącym uczynku”

Grybowski dzielnicowy, jadąc do domu po skończonej służbie, zauważył dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy chcieli ukraść paliwo z koparki stojącej przy drodze. Złodzieje poniosą teraz konsekwencje swoich czynów.

7 listopada br., około godziny 22:30 mł. asp. Artur Rycek, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grybowie,  jechał po służbie do domu. Będąc na granicy powiatu nowosądeckiego i gorlickiego, między Polną a Szalową, zauważył, że przy zaparkowanej w pobliżu drogi koparce stoi dwóch mężczyzn, którzy na widok nadjeżdżającego samochodu schowali się za maszyną. Policjant, podejrzewając, że to najprawdopodobniej złodzieje paliwa, bez wahania się zatrzymał i zadzwonił do dyżurnego z prośbą o wsparcie kolegów będących na służbie. Wkrótce na miejscu pojawił się patrol z Grybowa, a także z Bobowej, ponieważ do zdarzenia doszło już na terenie powiatu gorlickiego. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów.

Mundurowi w pobliżu maszyn znaleźli młotek, kanister i gumowy przewód podpięty do koparki. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi – mieli w organizmie po prawie 2 promile alkoholu. Teraz sprawcy odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

źródło/fot. KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony