„Wracam, by ratować Sandecję i sądecki sport” – mówi Ryszard Nowak

W Zawadzie odbyła się konferencja Ryszarda Nowaka oraz KWW Wiosna 2024, a miejsce nie było przypadkowe, bowiem obok budowy miejskiego stadionu przy ul Kilińskiego, ale właśnie tutaj jest przykład nieudolności inwestycyjnej władz Nowego Sącza. A konferencja odbyła się pod wielce mówiącym hasłem „Wracam, by ratować Sandecję i sądecki sport”

– To co widać, tutaj w Zawadzie to przykład kolejnego, nieudolnego działania – mówił Ryszard Nowak. – Od wielu miesięcy nic się tutaj nie dzieje. To co zrobiono niszczeje. Niestety, będziemy mieli duży problem z dokończeniem tych inwestycji na czas, a to oznacza, iż trzeba będzie oddać dofinansowanie. Kolejna sprawa to fakt, że ta przebudowa będzie zdecydowanie droższa niż zakładano.

Warto przypomnieć, że np. boisko w Zawadzie miało być oddane do użytku jeszcze w 2023 roku, a jego koszt to niespełna 5 mln zł. Obecnie po zerwaniu umowy z firmą BlackBird i wybraniu nowej ta budowa będzie będzie kosztować ok. 10 mln zł.

– Mogę obiecać, że jeżeli zostanę prezydentem, to doprowadzę do końca budowę stadionu, zrobię wszystko, aby drużyna MKS Sandecja znów grała w I lidze, aby Zawada stała się miejscem, gdzie nie tylko sportowcy, piłkarze będą trenować, ale że właśnie tutaj sądeczanie będą mieli okazję czynnie odpoczywać. – mówił Ryszard Nowak.

Radny i kandydat do RM Józef Hojnor apeluje do kibiców Sandecji o wspieranie drużyny, bo jeszcze jest szansa na utrzymanie. Natomiast Grażyna Cempa – Pulit wyraziła nadzieję, że znów przyjadą czasy, kiedy w Nowym Sączu będą rozgrywane turnieje siatkówki, bo dzisiaj takie odbywają się np. w Muszynie czy Gorlicach.

– Jeśli chodzi o budowany stadion to widzimy tylko drobne prace – dodaje Ryszard Nowak. – Wykonywana jest elewacja na budynku klubowym, chyba tylko po to żeby poprawić wrażenie, że coś się dzieje. Niestety wciąż nie wiadomo jak ta inwestycja, jej realizacja będzie wyglądała dalej. Jedno jest pewne, będzie dużo droższa niż przewidywano, a te koszty poniesiemy, my wszyscy.

Jak wygląda ta budowa pokazali to sądeccy kibice, który na FB zaprezentowali zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony