Wspólne działania Policji i Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego na drogach Sądecczyzny. Pod lupą bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

Dzisiaj, tj. 18 marca br. na drogach miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W akcję włączył się również Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Piesi, rowerzyści oraz kierowcy otrzymują ulotki z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym i elementy odblaskowe.

Wiosenna aura, która coraz częściej gości na Sądecczyźnie, zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego też wiele osób, zamiast podróży samochodem czy komunikacją miejską, wybiera spacer lub jazdę na rowerze, ciesząc się piękną pogodą. By zadbać o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, 18 marca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nadzorem policjantów zostały objęte przede wszystkim miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych, czyli głównie przejścia przez ruchliwe ulice, zarówno w Nowym Sączu, jak i na terenie powiatu nowosądeckiego. Podczas tych działań mundurowi zwracają szczególną uwagę nie tylko na zachowania kierujących wobec przechodniów, ale również kontrolują przestrzeganie przepisów przez samych pieszych.

W policyjną akcję włączył się również Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. W ramach profilaktyki mundurowi wraz z przedstawicielami ośrodka wręczają pieszym i kierującym ulotki z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przechodnie i rowerzyści otrzymują również elementy odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni po zmroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony