Wszystkiemu winien szkodnik, pseudoposeł Arkadiusz Mularczyk – stwierdził prezydent Nowego Sącza

Podczas konferencji prezydenta Nowego Sącza, któremu towarzyszyli m. in. prezes Spółki NIK, STBS, wiceprezydent…włodarz miasta przedstawił swój punkt widzenia na klęskę związaną z budową miejskiego stadionu, sztucznego boiska wraz z zapleczem w Zawadzie, budynków mieszkalnych przy ul. 29 Listopada…Za ratuszowe niepowodzenia obarczył, jak to określił szkodnika, pseudoposła Arkadiusza Mularczyka.

Przewinień parlamentarzysty, zdaniem prezydenta, jest wiele, od braku KPO, po „Sądeczankę”, reperacje od Niemców, stwarzanie złej aury wokół prowadzonych w Nowym Sączu inwestycji czy też zaszczuciu Spółki BlackBird, itd…

Dzisiaj jak grom z jasnego nieba spadło oświadczenie budowniczego stadionu, w którym czytamy, że wypowiada umowę. Ale żeby było ciekawiej, to samo zrobiła Spółka NIK, która prowadzi tę inwestycję w imieniu Miasta Nowego Sącza.

W oświadczeniu czytamy:

Generalny Wykonawca – Grupa Blackbird spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. informuje, że w związku brakiem współdziałania jak również powzięciem przez Generalnego Wykonawcę wiedzy o braku woli kontynuowania współpracy ze strony Zamawiających – Nowosądeckiej Infrastruktury Komunalnej sp. z o. o. oraz Miasta Nowy Sącz, w konsekwencji – tj. braku zamiaru wykonania leżących po stronie Zamawiających zobowiązań umownych, w tym zapłaty należnego wynagrodzenia Generalnego Wykonawcy odstąpił od dwóch umów o roboty budowlane zawartych z Zamawiającymi, tj.:1. 1. Umowa o roboty budowlane w trybie generalnego wykonawstwa nr NIK.272.01.2021 z dnia 19 czerwca 2021 roku na realizację zamówienia pn. „Realizacja inwestycji stadionu miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenów i otoczenia Inwestycji – realizacja w trybie zaprojektuj i wybuduj”;

Szczegółowe przyczyny uzasadniające odstąpienie od umów zostały przedstawione Zamawiającym przez Generalnego Wykonawcę we wczesnych godzinach porannych dnia 31 października 2023 roku, zanim Zamawiający podjął dziś jakiekolwiek działania wobec Generalnego Wykonawcy.”

Podczas konferencji dziennikarze pytali co dalej, jakie będą kroki władz miasta, kiedy stadion wreszcie powstanie, ile naprawdę będzie kosztował (zakładano, że ok. 75 mln zł, dzisiaj wiadomo, że wiele więcej), czy będą kary umowne, itd…

Odpowiedzi były bardzo ogólne. Powiedziano, że musi być przeprowadzona inwentaryzacja budowy, że musi być nowy przetarg, że był COVID, że jest wojna w Ukrainie, że to przez brak KPO…Jednym słowem nadal niewiele wiadomo. Problemy z realizacją miejskich inwestycji dotyczą również budowy obiektu sportowego w Zawadzie i budynków mieszkalnych przy ul. 29 Listopada. Wykonawca tych budów jest również Spółka Black Bird. Prezydent oraz Prezes STBS również za te niepowodzenia obwijaną posła i wiceministra A. Mularczyka m.in. za to, że “nie załatwił pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy – pieniędzy pochodzących z UE”.

Na konferencję, która była transmitowana na żywo przez RDN zareagowali kibice Sandecji.

Na FB można przeczytać:

Optymistycznie to może za rok zagramy u siebie. Jesteśmy tak wk..ni że ciężko cokolwiek napisać, ale spróbujemy. Od dłuższego czasu widzieliśmy że tak to się skończy. Niedokończony stadion po którym hula wiatr, na horyzoncie nowy przetarg, koniec budowy nie wiadomo kiedy. Efektem działań władz miasta klub spuszczony do II ligi w której desperacko walczymy o utrzymanie. To nie science fiction tylko nasza rzeczywistość.

Myśleliśmy długo jak zareagować; protesty, manifestacja, transparenty, doszliśmy jednak do wniosku że wszystko to zostałoby przykryte dyskusją o tym czy rondo nazwać imieniem Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Reksia lub otwarciem kolejnej siłowni „pod chmurką” itp… tak więc nasze ruchy, zostałyby szybko zapomniane, a ich powtarzanie w trakcie kampanii wyborczej, byłoby zwykłym odgrzewaniem kotleta ze znikomym efektem.

Zdecydowaliśmy więc się wstrzymać, a nasze milczenie w ostatnich czasach, było świadomą zagrywką, mającą na celu oszczędzanie naszego potencjału i spotęgowanie wk…nia.

Mamy trochę czasu żeby to dobrze przemyśleć i na wiosnę, gdy Ci którzy to tak okrutnie spartaczyli będą potrzebować spokoju, my zrobimy wszystko, żeby była to ich ostatnia wiosna na wygodnych stołkach.

Nie pozwolimy przykryć blamażu jakim jest budowa stadionu i degradacja naszego klubu, sukcesami typu Kocie Planty czy otwarciem skwerka imienia Psa Pluto.

Zrobimy wszystko żeby tematem numer jeden w nadchodzącej kampanii wyborczej był nieukończony stadion i nasz sponiewierany, ukochany klub.

Jesteśmy wk…ieni!!!

Jesteśmy zdeterminowani i zapewniamy że nam nie przejdzie, nie da się tego załagodzić.

Nie odpuścimy.

Nie zapomnimy.

Nie wybaczymy.

Do usłyszenia wkrótce. SANDECJA TO MY!!!

Na wydarzenia podczas konferencji prasowej zareagował poseł Arkadiusz Mularczyk. W nadesłanym do redakcji komunikacie prasowym

czytamy:

Dn. 31.10.2023 r.

Informuję, iż działając na podstawie przepisu art. 2 ust. 1 oraz art. 10 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 902) Poseł Arkadiusz Mularczyk wystąpił w dniu dzisiejszym do sądeckich spółek: Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Nowosądecka Infrastruktura Komunalna i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z wnioskami o udzielenie informacji publicznej: kopii faktur wystawionych i zapłaconych podwykonawcom Grupy Blackbird w Nowym Sączu, a także o udzielenie informacji publicznej: kopii faktur wystawionych i zapłaconych bezpośrednio Grupie Blackbird w Nowym Sączu.

Złożone wnioski dotyczą trzech kluczowych inwestycji miejskich:

1. Projekt i budowa budynku wielorodzinnego – segment A oraz projekt i budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z przedszkolem – Segment B i C przy ulicy 29 listopada w Nowym Sączu wraz z urządzeniami budowlanymi – realizowanymi przez Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.

2. Budowa boiska ze sztuczną murawą w Nowym Sączu (Zawada) – projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

3. Budowa nowego Stadionu Miejskiego, zlokalizowanego przy ul. Kilińskiego 47 w Nowym Sączu – projekt realizowany przez Nowosądecką Infrastrukturę Komunalną.

Uzyskane informacje zostaną niezwłocznie przekazane sądeckim mediom.

One thought on “Wszystkiemu winien szkodnik, pseudoposeł Arkadiusz Mularczyk – stwierdził prezydent Nowego Sącza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony