Wszystko dla wygody uczniów

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z Lucyną Dybiec – dyrektorem Bursy Szkolnej w Starym Sączu. Rozmawiano m.in. o remontach, które zostały przeprowadzone w ostatnim czasie w budynku oraz o termomodernizacji, która ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Cały czas podnosimy jakość usług świadczonych młodzieży – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Chcemy, aby uczniowie czuli się tu bezpiecznie i komfortowo. W Bursie Szkolnej w Starym Sącz jest 150 miejsc dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. W okresie ferii i wakacji, Bursa wynajmuje też pokoje sportowcom, odbywają się tutaj kolonie i obozy. Tym bardziej więc standard pokoi, łazienek i całego terenu powinien być bardzo wysoki.

Dzięki remontom przeprowadzonym w ostatnim czasie, w kilku pokojach pojawiły się łazienki, a same pomieszczenia są bardziej komfortowe i przyjazne młodzieży. Remont udało się wykonać w ramach projektu „Podniesienie standardu mieszkania w Bursie poprzez wykonanie łazienek w pokojach”, a koszt inwestycji to ponad 218 tysięcy złotych.

Dzięki modernizacji, mamy 16 pokoi z łazienkami i prysznicami – mówi Lucyna Dybiec, dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu. – W sumie jest ich 23. Dodatkowo, mamy też opcję, gdzie jest jedna łazienka na trzy pokoje dwuosobowe.

Pokoje zostały wyposażone w nowe meble: szafy, stoły, komody, półki na książki, szafki nocne zasłony oraz  krzesła, które trafiły na świetlicę i do jadalni. Zostały też zakupione meble kuchenne, z których może korzystać młodzież oraz wiele innych sprzętów niezbędnych w kuchni. Te zakupy kosztowały ponad 50 tysięcy złotych.

Przed wejściem do pokoju nauczycielskiego zrobiono recepcję, a w korytarzu pojawił się stół do bilarda ufundowany przez Stowarzyszenie „Nasz drugi dom”.

W dzisiejszym spotkaniu w Bursie Szkolnej wzięła również udział Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony