Wyborczy wandalizm w gminie Chełmiec

W gminie Chełmiec, jak i w całej Polsce, trwa kampania wyborcza. Osoby zaangażowane w gminie, działacze, którzy chcą po 17 latach zmian na stanowisku wójta prowadzą aktualnie kampanię społeczną „Czas na zmiany w gminie Chełmiec”.

Kolportowane są ulotki, plakaty. Na terenie całej gminy rozwieszone zostały banery oraz bilbordy promujące akcję. W nocy (26/27 lutego) nieznany sprawca, lub sprawcy, zdewastowali część materiałów promocyjnych. Sprawa została zgłoszona na policję, szkody powstały m. in. w Świniarsku i Małej Wsi. Przestępstwo zostało zakwalifikowane do artykułu 288 Kodeksu Karnego. Sprawcy grozi nawet 5 lat więzienia.

W Świniarsku i Małej Wsi trwały dzisiaj działania operacyjne służb. Policja badała miejsca zdarzenia, zabezpieczane będą nagrania z monitoringu, operacyjni zabezpieczają znaleziony na miejscu materiał DNA nieznanego na razie sprawcy wandalizmu.

W nocy z 26 na 27 lutego r. w miejscowości Świniarsko i Mała Wieś nieznany sprawca dokonał uszkodzenia 4 sztuk banerów i bilbordów z nadrukiem kampanii społecznej realizowanej przez Stowarzyszenie Wspólnie dla gminy Chełmiec, powodując straty w kwocie ok. 3 tys. złotych na szkodę Stowarzyszenia. Przestępstwo sklasyfikowano z artykułu 288 paragraf 1 Kodeksu Karnego.

– Komuś nie zależy na zmianach w gminie Chełmiec. Ewidentnie była to zorganizowana akcja. Tutaj nie ma przypadku. Musiał to byś ktoś, komu zmiana wójta i nowa władze w gminie nie pasują. Takich osób, i środowisk uzależnionych od obecnego wójta jest całe mnóstwo. Takie akty wandalizmu tym bardziej motywują mnie do wytężonej pracy. Wyczuwam strach w obozie rządzących. Kto niszczy i sieje destrukcję przeważnie motywowany jest strachem przed zmianami. A one muszą w gminie Chełmiec nastąpić, jeżeli chcemy żyć w nowoczesnej gminie na miarę XXI wieku. – stwierdził Rafał Kmak Zarząd Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”.

Artykuł 288 KK, § 1: Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony