Wydane po sądecku – Rozmowa Dnia

Każdy z nas ma takie dni kiedy najchętniej znalazłby się zupełnie gdzie indziej. Co innego lepiej nam w tym pomoże niż książki? Na jedną, dłuższą bądź krótszą chwilę możemy zamienić się na życia z bohaterami literackimi i patrzeć na świat ich oczyma.

Zanim gotowe dzieło trafi w wasze ręce, od momentu napisania, musi przejść jeszcze wiele etapów. I tu na ścieżkę autora i jego słów wkracza wydawnictwo.

Może niewiele z Was wie, ale od 2019 roku w okolicach Nowego Sącza powstało niezwykłe wydawnictwo 4generations. Chociaż nieduże prowadzone jest całym sercem i z wielkim zaangażowaniem, a założyła je Agnieszka, którą poznać możemy za sprawą instagramowego świata książkowego jako @nietylkobestsellery

Rozsiądźcie sie wygodnie i przeczytajcie krótką rozmowę z Aggi!

Pamiętasz od jakiej książki zaczęła się Twoja przygoda z czytaniem?

Czytam od zawsze – jak byłam malutka czytał mi tato, pokazując palcem kolejne słowa. I w ten sposób nauczyłam się czytać całymi wyrazami, zanim skończyłam 4 latka. Dopiero w „zerówce” dowiedziałam się, że wyrazy dzielą się na mniejsze elementy 😛

Książeczki, które najbardziej pamiętam z tamtego okresu (i mam je do dziś!!!) to seria „O czym szumią wierzby” wydawana na początku lat 90.

Od jak dawna możemy śledzić Cię na Instagramie i jakie treści najchętniej publikujesz?

Moje pierwsze konto było (a raczej jest, bo „wisi” nadal) kontem lifestyle, i założyłam je w 2014 roku. Jednak na początku jakoś nie polubiłam się z Instagramem, „zaskoczyło” dopiero parę lat później. Dużo treści kręciło się wokół paznokci i makijażu, choć cały czas czytałam. Dopiero w 2016 roku odkryłam zakątek IG jakim jest #bookstagram, i założyłam NTB. Początkowo mało publikowałam, miałam też kilka dłuższych przerw. Obecnie publikuję treści okołoksiążkowe, rzadziej typowe recenzje. Ale z racji nazwy staram się wsadzić czasem inną tematykę – moja miłość do kosmetyki, kotów czy DIY.

Skąd pomysł na założenie własnego wydawnictwa? Czy było to Twoim marzeniem?

Pomysł powstał w naszych głowach w 2018 roku – w mojej i osób, które wówczas współtworzyły ze mną bloga – obecnie porzuconego, bo skupiłam się tylko na IG. Jak to czasem bywa: znajomi wykruszyli się, ale ja wytrwałam przy postanowieniu, ze wydawnictwo 4G powstanie. Tak, to takie moje marzenie, odkąd trafiłam na bookstagram zaczęło mi to chodzić po głowie. Zresztą już w 2018 roku wydałam z dziewczynami charytatywnego ebooka „Oblicza śmierci”. Zapraszam na stronę wydawnictwa oraz naszego instagrama

Ile książek już zostało wydanych? Możesz nam zdradzić plan y na rok 2021?

Zostały wydane 4 tytuły, w tym 2 w papierze, 2 jako ebooki. Na ten rok planujemy przynajmniej kilka ebooków: przede wszystkim kontynuację Drogi Smoka od Moniki Lech a ciekawostką jest to, że Monika pochodzi z Małopolski. Szykujemy też antologie na Dzień Kobiet – o roboczym tytule Niezłe babeczki. Nasze pozycje znajdziecie również na Legimi

Co oprócz książek znajdziemy w sklepie wydawnictwa?

Oprócz ebooków naszych książek w sklepie znajdują się kubki – nie tylko dla książkoholików. Można kupić również plakaty do samodzielnego druku.

Zgadzasz się ze stwierdzeniem, że książki nie gryzą?

Czasem gryzą 😉 Są osoby, których za żadne skarby nie da się zmusić do czytania – i nic w tym złego. Czytanie to „tylko” jedna z wielu form rozrywki, i to, że ktoś wybiera inną wcale nie czyni go gorszym.

Z Agnieszką rozmawiała Kamila Świerczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony