Wyjechali na praktyki do Grecji

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju wyjechali właśnie na praktyki zawodowe do Grecji w ramach projektu Erasmus+ „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju”.

Głównym celem projektu „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” jest wsparcie uczniów naszej szkoły w nabyciu praktycznych umiejętności zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach oraz podwyższenie standardu nauczania w placówce – mówi Maria Aleksandra-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy Zdroju. – Wszystko po to, aby zwiększyć szanse uczniów na polskim i europejskim rynku pracy.

W pierwszym terminie od 17 do 28 maja do Grecji pojechało 30 uczniów z technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego oraz trzech opiekunów, kolejny wyjazd zaplanowany jest na wrzesień 2021 roku.

Uczniowie i opiekunowie przebywają w urokliwym miejscu Nea Mesangala w regionie Tesalia nad Zatoką Thermaikos. Zakwaterowani są w hotelu z widokiem na morze. Dla uczniów to czas nabywania nowych, zawodowych doświadczeń, ale również możliwość odpoczynku, poznawania nowej kultury i integracji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony