Wyłoniono Mistrza Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia!

W ostatni weekend odwiedzający jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, Rabkoland, mogli być świadkami niecodziennej imprezy – Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balonu z Gumy do Żucia. W 18. już edycji wspomnianych zawodów wzięło udział 70 śmiałków. Tym razem na szczycie podium stanął Rafał Mus z Królówki, który nadmuchał ponad 26-centymetrowego balona!

Park rozrywki Rabkoland słynie z oryginalnych, cyklicznych imprez. Jednym z najbardziej popularnych wydarzeń są Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia – ich pierwsza, historyczna edycja odbyła się w 2003 roku, przyciągając niemal 500 uczestników. W ostatnią sobotę, 21 sierpnia, zorganizowano już 18. edycję tej imprezy, którą tradycyjnie poprowadził znany w regionie kabaret Śleboda. Na czym polegają zawody? Podczas Mistrzostw każdy zawodnik wydmuchuje jak największy balon w obecności kadry mierzącej, zwanej sędziami balonowymi, którzy dokonują pomiaru za pomocą balonomierzy. Optymalny czas żucia to około 10 minut, jednak zawodnicy mają wolną rękę, jeśli chodzi o technikę i czas przeżuwania.

W tym roku w zmaganiach o najlepszego dmuchacza balonów w kraju wzięło udział 70 osób z całej Polski. Tegorocznym Mistrzem w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia został Rafał Mus z Królówki, który wydmuchał balona o wielkości 26,1 cm. Kolejne miejsce na podium zajął Krystian Krajewski z Jeżówki (24,6 cm), a tuż za nim uplasował się Dawid Zagórki z Myślenic, któremu do wyrównania wyniku poprzednika zabrakło tylko 1 mm! Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, puchary i pamiątkowe dyplomy. Nagrody rzeczowe zostały przyznane także pozostałym laureatom, którzy zajęli miejsca od 4. do 10.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne Mistrzostwa, a także na kolejne wydarzenia tematyczne realizowanie na terenie Rabkolandu. W międzyczasie zachęcamy także do odwiedzenia samego parku i skorzystania z jego atrakcji – planujemy zakończenie sezonu dopiero z końcem września – mówi Piotr Wiecha, właściciel parku rozrywki Rabkoland.

źródło/fot.: Rabkoland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony