Wynik rozprawy internetowego hejtera

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu w dzisiejszym wyroku uznał oskarżonego Łukasza B. za winnego popełnienia czynu z art. 119 kodeksu karnego tj. stosowanie groźby bezprawnej z powodu przynależności politycznej.
Oskarżony groził mi m.in. słowami typu „Szybko Cię dorwę s****o”, ” je*** Ci w ten łeb, to Ci się odmieni”, „uważaj co publikujesz, a jak chcesz, to dawaj na spotkanie w twarzą w twarz jutro po 16, bo wcześniej w robocie jestem” itp.
Finalnie Łukasz B. został skazany na karę grzywny w wysokości 1000 zł, 1000 zł zadośćuczynienia oraz 1386 zł kosztów sądowych.
Oskarżony w czasie procesu przyznał się do czynu. Sąd orzekł karę w wymiarze zaproponowanym przez Prokuraturę.
Sąd wziął jednak pod uwagę, iż oskarżony nie był wcześniej karany i rzekomy, w ocenie sądu, stopień społecznej szkodliwości czynu jest niski a groźby miały charakter jednostkowy.
Łukasz B. został formalnie skazany, poniesie koszty swoich czynów i będzie również m.in. widniał jako skazany w Krajowym Rejestrze Karnym. (Wyrok nie jest prawomocny, lecz oskarżony na rozprawie wyraził gotowość do poniesienia kary w wymiarze zaproponowanym przez Prokuraturę).

Więcej informacji : https://www.facebook.com/photo/?fbid=397606208842971

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony