Wysoki poziom konkursu recytatorskiego oraz poezji śpiewanej

Przez dwa dnia w sali Romana Sichrawy Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu młodzi adepci poezji śpiewanej i recytacji rywalizowali o laury oraz kwalifikacje do turniejów wojewódzkich.

– Jestem pełen podziwu dla tych młodych ludzi oraz instruktorów z różnych ośrodków kultury, którzy mimo przeszkód związanych z pandemią przygotowali swoich podopiecznych – mówi współorgnizator eliminacji 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. – Trzeba podkreślić wysoki poziom prezentacji, zwłaszcza poezji śpiewanej. Komisja artystyczna miała spore problemy z wytypowaniem najlepszych. Warto i należy pogratulować wszystkiom uczestnikom za występy.

Wyniki końcowe: Eliminacje Rejonowe 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w turniejach: Poezja Śpiewana i Teatrów Jednego Aktora.

Komisja Artystyczna w składzie: – Ewa Korwin – piosenkarka, wokalistka, muzyk, laureatka wielu festiwali i konkursów piosenki, Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor nagradzanych scenariuszy teatralnych oraz Janusz Michalik – aktor, animator kultury i teatru w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu po wysłuchaniu i obejrzeniu 9 prezentacji, w tym 7 Turnieju Poezji Śpiewanej oraz 2 Teatrów Jednego Aktora postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Turniej poezji śpiewanej: Nagrody wraz z kwalifikacją do udziału w eliminacjach wojewódzkich w Krakowie otrzymują:

I: Emilia Cisowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Zofia Jakubiak z Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem.

II: Emilia Zych z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach

III: Maja Bobrowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

Wyróżnienie, bez kwalifikacji do eliminacji wojewódzkich: Marzena Gajda z Dziennego Ośrodka Wsparcia – ŚDS w Gorlicach, Oliwia Pietrzak z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej.

Turniej Teatrów Jednego Aktora:

Wyróżnienie: bez kwalifikacji do eliminacji wojewódzkich:

– Aleksandra Biel z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie

Wszyscy laureaci otrzymuali nagrody książkowe ufundowane przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Wyniki końcowe, eliminacje – 66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Wywiedzione ze Słowa”

Komisja Artystyczna w składzie: – dr hab. Józefa Zając-Jamróz – aktorka i reżyserka, profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – przewodnicząca, Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, autor nagradzanych scenariuszy teatralnych, Janusz Michalik – aktor, animator kultury i teatru w MCK SOKÓŁ. w Nowym Sączu po wysłuchaniu i obejrzeniu 27 prezentacji postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii dorosłych: nagroda wraz z kwalifikacją do udziału w eliminacjach wojewódzkich w Krakowi.

I: Stanisław Apostoł z Oddziału Tatrzańskiego PTTK w Zakopanem

W kategorii młodzieży szkół ponadpodstawowych:

I: Emilia Cetnarowska z MDK w Gorlicach, Jan Dusza z MDK w Gorlicach

II: Aurelia Gierut z MDK w Gorlicach, Karolina Kiełbasa z II LO w Nowym Sączu, Paulina Socha z LO w Zakopanem

III: Katarzyna Lenart z I LO w Nowym Targu, Klara Polańska z ZSE w Nowym Sączu.

Wyróżnienie bez kwalifikacji do eliminacji wojewódzkich otrzymują:

Hubert Guzik z ZS Nr 1 w Limanowej, Antonina Hajnos z I LO Nowym Targu, Zuzanna Kędroń z ZS Nr 1 w Limanowej, Karolina Kmiotek z O w Bieczu, Patrycja Olchawa z ZSP w Nawojowej, Jolanta Sądel z ZS Nr 1 w Limanowej oraz Anna Szpernoga z MOK w Nowym Targu.

Kolejny etap Konkursu – eliminacje wojewódzkie – odbędą się w dniach 14-15 czerwca 2021 roku w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. 14 czerwca – turnieje: recytatorski i wywiedzione ze słowa, 15 czerwca – turnieje: poezji śpiewanej i teatrów jednego aktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony