Wysokie zwycięstwo sądeczanek

Drugoligowy zespół koszykówki kobiet UKS Żak Nowy Sącz w ósmej kolejce spotkań bez problemów pokonał drużynę z Bochni, MOSiR. Dzięki kompletowi punktów sądeczanki awansują na 2 miejsce.

II Liga kobiet

VIII Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 84:54 (18:8, 15:13, 24:17, 27:16)

Sędziowali; Piotr Haluch i Mariusz Nowacki.

UKS Żak: S. Kosakowska 23, D. Kosakowska 19, Orzeł 16, Jakubczyk 13, Chatys 10, Nowak 3, Oracz 2, Sommer, Skoczeń, Sowa.

MOSiR: Dziadowiec 17, Więcek 11, Kazmirek 9, Kolarz 4, Kalicka 4, Ficek 3, Mroczek 2, Kot 2.

Faworytem spotkania były sądeczanki, które już w pierwszej kwarcie pokazały, że rywalki z Bochni będą miały trudne zadanie w Nowym Sączu. Po 5 minutach gry i celnych rzutach UKS Żak prowadził 10:5. Kolejne akcje też należały do sądeczanek, a po celnym rzucie za 3 punkty Sabiny Kosakowskej było 18:8. Dużo bardziej wyrównana była druga kwarta. Zespół gości zaczął agresywnie bronić, a sądeczanki straciły nieco skuteczność pod koszem rywalek. Do przerwy drużyna z Nowego Sącza prowadziła 33:21. Po zmianie stron gospodynie zaczęły grać szybciej, a to przełożyło się na skuteczne akcje i po trzech kwartach i celnym rzucie Sabiny Kosakowskiej koszykarki UKS Żak prowadziły 57:38. Ostatnia część meczu to również popis skutecznej gry sądeczanek, które bez problemów pokonały rywalki, a wynik meczu ustaliła rzutem za trzy punkty Anna Orzeł.

– Cieszy zwycięstwo i dobra gra drużyny – mówił trener zespołu UKS Żak Leszek Obrzut. – Niestety mamy kolejną kontuzję i następne spotkanie zagramy już bez dwóch zawodniczek, bowiem wcześniej wypadła nam Ola Michalczyk a teraz Ania Orzeł. Ale gramy dalej i będziemy walczyć o punkty.