XIV Zlot Zabytkowych Samochodów

Już za miesiąc miłośnicy starych samochodów będą mieli swoje święto. W dniach 17-18 września w Miasteczku Galicyjskim odbędzie się tradycyjny już XIV Zlot Zabytkowych Samochodów.

Na placu przed ratuszem, a później na ulicach Nowego Sącza pojawią się piękne, choć już wiekowe, nazywane zabytkowymi samochody. Będą nasze rodzime syrenki, warszawy, ale też amerykańskie krążowniki, czy angielskie klasyki. Zapowiadany jest pokaz pojazdu sprzed II wojny Światowej, motocykli i być może pojawi się zabytkowy traktor. Warto zarezerwować sobie czas na te dni by podziwiać piękno motoryzacji.

– Oczywiście lista zgłoszeń jest jeszcze otwarta, ale powoli będziemy ją zamykać – dodał Paweł Tokarz prezes Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA. – Jednak trzeba pamiętać, że pojazd zabytkowy to taki, który ma ponad 30 lat. Warto dodać, że drugi dzień Zlotu to nie tylko pokaz pięknych samochodów, ale również opowieści o tych pojazdach, konkursy i nieustające rozmowy. Cieszy także to, że nasza impreza z małej, miejscowej stała się ogólnopolską, bowiem mamy zgłoszenia z całego kraju. To cieszy, a za rok obchodzić będziemy rocznicę, już 15. Będziemy chcieli się do tego przygotować jak najlepiej.

– Nasz Zlot to dwudniowa impreza – mówił Marek Limanówka – Pierwszy dzień poświęcony jest załogom. Właśnie wtedy (7.09) odbędzie się po raz pierwszy na tym Zlocie odbędzie się rajd. Samochody wyjadą z Miasteczka Galicyjskiego do Kasiny Wielkiej, gdzie atrakcji również nie zabraknie. Oczywiście jest wyznaczona trasa, czas przejazdu, a wszystko musi się odbywać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Z pewnością emocji i dobrej zabawy nie zabraknie.

– Kiedy kilkanaście lat temu zaproponowałem zorganizowanie takiej imprezy nie sądziłem, że tak się rozwinie – opowiadał pomysłodawca Zlotu, wicedyrektor Muzeum Okręgowego Sławomir Czop. – Dzisiaj cieszę się, że to już 14 raz, a po drodze nie brakowało problemów. Zapraszamy na wrzesień!

Zlot organizowany jest przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Stowarzyszeniem Miłośników Pojazdów Zabytkowych GALICYA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony