XIX BIESIADA KARPACKA W MIASTECZKU GALICYJSKIM

fot. Kinga Ptak

19 czerwca od godz. 15.00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie obędzie się XIX Biesiada Karpacka – święto karpackich kultur.

Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XIX Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: PIĄTKOWIOKI z Piątkowej, którzy zaprezentują bliski nam folklor lachowski; MŁODE PODHALE z Nowego Targu, prezentujące kulturę Podhala; GWOŹDZIEC z Gwoźdźca z programem opartym na kulturze Pogórza oraz zespół WoWaKin Trio, tworzący w nurcie muzyki korzeni na pograniczu tradycji, folku i improwizacji, specjalizujący się w interpretacjach muzyki tradycyjnej.

Tegoroczna Biesiada będzie też okazją do promocji książki Michaliny Wojtas „Śpiewajmy i bawmy się wesoło”, w której udział wezmą, a potem zaproszą do wspólnej zabawy, MAŁE LACHY z Nowego Sącza.

Podczas Biesiady, karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Będzie to okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki. Ciekawą propozycją, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane ziołowe i kolorowe maści oraz lalki „Słowianki” będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezawodny Cyrk Anime.

UDZIAŁ WE WSZYSTKICH OFEROWANYCH ATRAKCJACH, JAK ZAWSZE BĘDZIE DARMOWY.

Zapraszamy!

źródło: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony