XX Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Głosowanie w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny rozkręca się na dobre. Teraz prezentujemy sylwetki kolejne zawodniczki i zawodników, a są wśród nich uznani sportowcy, wybór nie będzie łatwy.

Robert Ruchała z sukcesami rywalizował w KSW w 2022 roku. Po zwycięstwie z Damianem Stasiakiem w walce wieczoru podczas gali KSW 75, która odbyła się w Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu wskoczył na trzecie miejsce w rankingu. Bilans Ruchały to osiem zwycięstw. TYP.SR.9

Jan Gurba z Cyganowic, koło Starego Sącza, tegoroczny absolwent Liceum Akademickiego w Nowym Sączu okazał się najlepszy w kategorii młodzieżowców podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w Łodzi. To jednak nie pierwszy sukces tego młodego zawodnika. Ma on bowiem na swoim koncie kilka tytułów Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych zarówno w prowadzeniu jak i na czas i boulderingu. Wielokrotnie zdobywał też Puchar Polski we wspinaczce. Jako reprezentant Polski brał udział w Mistrzostwach Świata (półfinał) i Mistrzostwach Europy. W zawodach Pucharu Europy dwukrotnie był brązowym

medalistą. Najwyżej w rankingu światowym we wspinaczce na czas był na 6 miejscu. TYP.SR.10

Marcin Janusz – wicemistrz świata z Katowic w siatkówce mężczyzn, po wspaniałym triumfie w półfinale z Brazylią nasi siatkarze ulegli w wielkim finale drużynie Francji. Siatkarz urodził się 31 lipca 1994 roku w Nowym Sączu i gra na pozycji rozgrywającego. Seniorską karierę rozpoczynał w Skrze Bełchatów a obecnie reprezentuje barwy ZAKSY Kędzierzyn – Koźle. W ostatnich latach systematycznie przebijał się do drzwi Reprezentacji Polski. W tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju. TYP.SR.11

Szymon Bębenek – alpejczyk, kryniczanin wywalczył srebrny (kombinacja alpejska) i brązowy (super gigant) medal w Mistrzostwach Polski (seniorów), które odbyły się w Szczyrku. TYP.SR.12

Wiktoria Bomba, zawodniczka LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, podczas Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach wywalczyła srebrny medal. Zawodniczka trenuje pod okiem trenerki Moniki Grzesiak Bomby. TYP.SR.13

Katarzyna Szczygieł, zawodniczka LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, podczas Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach wywalczyła brązowy medal. Katarzyna Szczygieł uzyskała 125 kilogramów w dwuboju (54+71)

Zawodniczka trenuje pod okiem trenerki Moniki Grzesiak Bomby. TYP.SR.14

Joanna Mucha zawodniczka UKS Gladiator zdobyła tytuł Mistrzyni Świata juniorek starszych w kategorii wagowej 70 kilogramów w formule fullcontact. To nie jedyny sukces tej zawodniczki, która zdobyła również w Budapeszcie Puchar Świata wygrywając wszystkie walki w zawodach poprzez nokaut. Podopieczna trenera Amadeusza Kwiatkowskiego. TYP.SR.15

Julia Niewiadomska – zdobywczyni srebrnego medalu podczas Pucharu Świata w Budapeszcie, brązowa zawodniczka Mistrzostw Polski. Podopieczna trenera Amadeusza Kwiatkowskiego w klubie UKS Gladiator. TYP.SR.16