XXV Memoriał im. Piotra Nowackiego

Tradycyjnie Memoriał rozpoczął się mszą św. na “Starym Cmentarzu” której przewodniczył ks. kapelan OZPN Nowy Sącz Józef Wojnicki, który jak co roku modlił się za wszystkich zmarłych sędziów. Złożono również kwiaty na grobie ś.p. Piotra Nowackiego. Zawody odbyły się na stadionie w Nawojowej.

W turnieju udział wzięło 10 zespołów. Jak co roku rywalizacja na boisku, jak i cała organizacja turnieju była na wysokim poziomie. Najlepsi w grupie okazali się sędziowie z Krakowa oraz Limanowej i to oni zmierzyli się w wielkim finale. Natomiast o 3 miejsce walczyły drużyny z Nowego Sącza oraz Nowego Targu. Lepsi w tym pojedynku okazali się sędziowie z Podhala, którzy pokonali gospodarzy 2:1. W finale prowadzenie jako pierwsza objęła drużyna z Limanowej. Na odpowiedź Krakowa czekaliśmy, aż do ostatniej akcji meczu. Jeden z sędziów zdecydował się na uderzenie z dystansu, które wylądowało w bramce. Także do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy Limanowej.

Wyniki: grupa A

Nowy SączLimanowa0-0
LimanowaTarnów5-0
Nowy SączR. Nowackich1-1
R. NowackichLimanowa0-1
Nowy SączTarnów5-0
TranówR. Nowackich1-2

Tabela
1.Limanowa76-0
2.Nowy Sącz56-1
3.R. Nowackich43-3
4.Tarnów01-12

Wyniki – grupa B

GorliceNowy Targ1-2
BrzeskoBardejov0-0
KrakówDębica3-0
Nowy TragDębica2-0
BardejovKraków0-1
GorliceBrzesko0-1
BrzeskoNowy Targ2-2
KrakówGorlice0-0
DębicaBardejov0-2
Nowy TargBardejov1-0
GorliceDębica2-1
BrzeskoKraków1-1
KrakówNowy Targ1-0
DębicaBrzesko1-4
BardejovGorlice0-0

Tabela
1.KS Kraków116-1
2.KS Nowy Targ107-4
3.KS Brzesko98-4
4.KS Bardejov52-2
5.KS Gorlice53-4
6.KS Dębica02-13

Mecz o III miejsce
Nowy SączNowy Targ1-2

Finał
LimanowaKraków1-1 k.3-2

Po zakończonym turnieju odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia pucharów i nagród rzeczowych, w której uczestniczyli: prezes MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu Paweł Cieślicki, wójt Gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa, przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN Jakub Ślusarski, przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu Stanisław Brożek, Sławomir; brat śp. Zmarłego Piotra – oraz dyrektor biura MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu oraz jeden z pomysłodawców Memoriału Bogusław Klimek. Na koniec była wspólna integracja/biesiada wszystkich sędziów, na której nie zabrakło przysłowiowego „ptasiego mleka”. Wielkie brawa dla organizatorów turnieju, którzy jak co roku stanęli na wysokości zadania. 

Kapituła Memoriału wytypowała szóstkę turnieju: Mateusz Wojtas (br)- KSLimanowa, Dominik Paul – KS Kraków, Przemysław Grębski – KS Nowy Sącz, Rafał Hagowski – KS Nowy Targ, Patryk Świerczek – S Brzesko, Vladimir Vojtaško – KS Bardejov.

Klasyfikacja końcowa: 1. KS Limanowa, 2. KS Kraków, 3. KS Nowy Targ, 4. KS Nowy Sącz, 5. KS Brzesko, 6. Bardejov, 7. KS Gorlice, 8. Rodzina Nowackich, 9. KS Dębica, 10. KS Tarnów.

Po zakończonym turnieju odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia pucharów i nagród rzeczowych, w której uczestniczyli: prezes MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu Paweł Cieślicki, wójt Gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa, przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN Jakub Ślusarski, przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu Stanisław Brożek, Sławomir Nowacki; brat śp. Zmarłego Piotra – oraz dyrektor biura MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu oraz jeden z pomysłodawców Memoriału Bogusław Klimek.

Turniej odbył się dzięki hojności sponsorów o czym mówił Stanisław Brożek – Dziękuję ludzim o wielkich serach, bez których ta impreza nie miałaby takiego poziomu organizacyjnego. Słowa uznania dla prezesa MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu, który jubileuszowy Memoriał objął swoim patronatem, dziękuję firmom i instytucjom: Budmex Barcice, Leśniak Nowy Sącz, Wiśniowski Wielogłowy, Fakro Nowy Sącz, Bogdański Nowy Sącz, MZPN Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Sączu, Termon: “Gorący Potok” Stafalry oraz “Termy Szaflary”.

Warto wiedzieć:

Piotr Nowacki urodził się 18 stycznia 1971 roku w Nowym Sączu. Mając 15 lat rozpoczął treningi jako junior w KKS Sandecja. W wieku 17 lat przerwał przygodę z piłką i udał się kurs sędziowski. 16 czerwca 1987 r. został sędzią próbnym, natomiast 17 marca 1989 r. zarząd Kolegium Sędziów mianował go sędzią rzeczywistym. 2 marca 1993r. zarząd OKS mianował Piotra sędzią IV ligi, a jesienią tego samego roku sędzią III ligi. Był najmłodszym sędzią na poziomie trzecioligowym w Polsce. Łącznie w III lidze Piotr przeprowadził 21 spotkań piłkarskich. Ostatnie zawody poprowadził w Krośnie, gdzie Karpaty podejmowały Wawel Karków. W swojej krótkiej karierze sędziowskiej przeprowadził ponad 800 spotkań piłkarskich. Zmarł tragicznie 20 sierpnia 1995 r. jadąc do Krakowa na mecz Garbarni z Błękitnymi Tarnów. Był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych sędziów. W wieku 22 lat prowadził mecze w III lidze (dzisiejsza II liga) i najprawdopodobniej w szybko awansowałby do II ligi, czyli na drugi poziom rozgrywkowy w Polsce.

Żródło: MZPN Podokręg Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony