Z dalekiej Indonezji do Nowego Sącza

Dzisiaj (środa) podczas Święta Dzieci Gór dzień upłynął jako lachowsko – indonezyjski. Publiczności zaprezentowały się Małe Janczowioki z gminy Korzenna oraz SMP Al Azhar 1 z Dżakarty Indonezja.

Od pierwszych chwil koncertu na scenie działo się wiele ciekawego. Młody zespół z Janczowej pokazał ciekawe zabawy jak berek, ciuciubabka, mietlorz. Była też warszawianka, szarpok, kowol czy połeczka z przyśpiewkami. Publiczność gromkimi brawami podziękowała za piękny występ.

Gwoździem wieczoru było przedstawienie zespołu z Dżakarty. Indonezja to zupełnie inny świat. To przepiękne stroje i niecodzienna dla nas muzyka, oparta głównie na instrumentach perkusyjnych. Na zakończenie gości festiwalu publiczność obejrzała taniec Saman, inaczej taniec tysiąca rąk. W listopadzie 2011 roku został doceniony przez UNESCO, które oficjalnie uznało go za Arcydzieło Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości. Kolebką tańca Saman jest grupa etniczna Gayo z Gayo Lues w prowincji Aceh na Sumatrze i jest zwykle wykonywany z okazji ważnych uroczystości.

Natomiast czwartek na Święcie Dzieci Gór będzie równie ciekawy i barwny. Na scenie Amfiteatru zaprezentują się Mały Zbójnicek z Zębu oraz Jambo Kids Production z Nairobi w Kenii – będzie się działo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony