Z myślą o ósmoklasistach

Jednym z nowych i przyszłościowych kierunków, które od nowego roku szkolnego ruszą w Liceum Ogólnokształcącym w krynickiej ZSP, będzie klasa o profilu matematyczno-geograficznym.

To wynik rozeznania potrzeb ósmoklasistów, zmieniających się trendów kształcenia i nowych procesów społeczno-gospodarczych zachodzących we współczesnym świecie – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Tradycje naszego Liceum sięgają 1945 roku. Szkoła z powodzeniem prowadzi profile: humanistyczny, ratowniczy, ratowniczo-medyczny czy psychologiczny.

Klasa matematyczno-geograficzna to propozycja dla uczniów, których interesują zagadnienia społeczno-gospodarcze i ekonomiczne związane z funkcjonowaniem świata finansów, a także dla uczniów, których interesują takie przedmioty jak matematyka i szeroko pojęta geografia. Dodatkowo, przedmiotem rozszerzonym będzie język angielski.

Ukończenie tego profilu zapewnia młodzieży kontynuowanie nauki na kierunkach ekonomicznych – ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie, marketing, analityka gospodarcza, poprzez kierunki bardziej techniczne – geodezja, kartografia, geologia, geofizyka, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska, a także budownictwo i architektura, aż po kierunki niestandardowe, jak meteorologia, turystyka, a nawet filologie obce – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.

Zajęcia, które będą odbywać się w nowoczesnych klasopracowniach poprowadzi doświadczona kadra pedagogiczna, posiadająca certyfikaty czynnych egzaminatorów i weryfikatorów OKE. Uczniowie mogą skorzystać z wyjazdów do krajów europejskich w ramach Programu Erasmus+, a także udział w projektach, np. Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej. Młodzież współpracuje również z różnymi instytucjami, np. Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Krynicy-Zdroju, Polską Akcją Humanitarną, UJ w Krakowie, Krynicką Grupą GOPR, Greenpeace Polska, czy PTTK Krynica oraz bierze udział w warsztatach ekologicznych, geograficznych i matematycznych.

Po więcej szczegółów zapraszamy TUTAJ

źródło/fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony