Za nami piknik z tradycją

Za nami piknik z tradycją, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu, organizowany przez Fundację „Karpacka Manufaktura” oraz Radnego Macieja Rogóża. Wydarzenie przyciągnęło tłumy ludzi z Nowego Sącza i okolic, a sprzyjała temu wspaniała, słoneczna pogoda.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wydarzenia, którego celem była promocja kultury, tradycji i historii naszego regionu. Przenieśliśmy się w czasy średniowiecza za sprawą Sądeckiego Rycerstwa Zakonu Księżnej Kingi, oglądając inscenizację walk rycerskich, próbując kuchni średniowiecznej, a także biorąc udział w turniejach rycerskich. – powiedział Radny Maciej Rogóż.

Oprócz wspomnianych Rycerzy ze Starego Sącza, swoje specjały kulinarne mieszkańcom zaoferowały Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło również smacznej kiełbasy z grilla. Całość uświetniła swoim występem Kapela „Fajni”, gdzie przy swoim występie zachęciła mieszkańców do wspólnej zabawy i tańców.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony