Za znęcanie się nad matką i bratem został tymczasowo aresztowany

Nawet do 5 lat więzienia grozi 25-latkowi, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i młodszym bratem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Dodatkowo na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy.

– Kilka dni temu policjanci Komisariatu Policji w Krynicy – Zdroju otrzymali zgłoszenie o tym, że 25-latek będący pod wpływem alkoholu, awanturuje się i znęca nad członkami swojej rodziny. – mówi Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Funkcjonariusze udali się na interwencję pod wskazany adres. Mundurowi ustalili, że w ostatnim czasie młody mężczyzna nadużywał alkoholu i często wszczynał bezpodstawnie awantury, w czasie których m. in. wyzywał, groził oraz używał przemocy fizycznej wobec swojej matki i młodszego brata.

Mimo że agresywny mężczyzna po awanturze opuścił mieszkanie, policjanci wkrótce ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali. Sądeczanin usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Dodatkowo, sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie i najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na wyrok.

NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY!

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się o tym poinformować i skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Możesz uzyskać fachową poradę np. dzwoniąc na numer Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 9:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002).

Pamiętaj!

Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo Twoje albo Twoich bliskich jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Natomiast jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Reaguj i powiadom odpowiednie służby!

Więcej informacji, gdzie szukać pomocy: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-pomocy-dla-osob-dotknietych-przemoca-w-rodzinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony