Zagrajcie dla siebie, kibiców, dla miasta

Jak zawsze zanim rozlegnie się pierwszy gwizdek sędziego, dający sygnał do rozpoczęcia meczu nowego sezonu, ksiądz Józef Wojnicki, kapelan Sandecji i sądeckiego sportu zaprosił na mszę świętą piłkarzy, trenerów, działaczy oraz kibiców do kościółka na „Starym cmentarzu” w Nowym Sączu. Byli prezesi klubu sprzed lat Witold Wąsik, Andrzej Danek oraz p.o. Łukasz Morawski…

Msza miała szczególny wymiar. Ksiądz Józef Wojnicki kilka miesięcy temu zachorował. Jego stan był tak trudny, że znalazł się w hospicjum. To wtedy piłkarze zagrali dla niego i jak wówczas powiedział trener Dariusz Dudek, zwycięstwa są dedykowane dla niego. Mając za sobą te doświadczenia Józef Wojnicki podczas kazania powiedział m.in.: – Sport to trudny kawałek chleba. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy duński piłkarz Christian Eriksen doznał zawału serca podczas meczu, ale wyszedł z tego. Takich przypadków było w meczach piłkarskich więcej, nie wszystkie kończyły się szczęśliwie. Jednak wsparcie, modlitwa jakie w takich momentach się otrzymuje, jest ogromnie ważne. Tam w hospicjum były trudne chwile, kiedy widziałem jak odchodzą ludzie. Ja wróciłem, dzięki modlitwom ludzi, dzięki wam.

Podczas kazania nie brakowało wspomnień do minionego sezonu. – Początek był koszmarny. Dziesięć porażek pod rząd i tylko jeden remis. Ale pojawił się zbawca, Dariusz Dudek, który odmienił drużynę. To pokazuje jak ważna jest wiara w to co się robi, jak ważni są właściwi ludzie, na właściwych miejscach. Ja osobiście dziękuję za słowa wsparcia. Mam nadzieję, że w nowym sezonie Sandecja znów pokaże charakter, że znów będziemy dumni z biało czarnych. Oczywiście piłkarze grają dla siebie, ale też dla kibiców i dla miasta. Czego życzę? Oczywiście zdrowia, by omijały was i piłkarzy innych sądeckich klubów kontuzje. – dodał ksiądz Józef Wojnicki.

Tradycyjnie na zakończenie mszy kapelan Sandecji gwizdkiem dał sygnał do rozpoczęcia nowego sezonu, a pierwszy mecz już w niedzielę w Łodzi z Widzewem.

Po modlitwie ksiądz Józef Wojnicki przeprowadził konkurs wiedzy o sporcie, a najlepszym wręczał książkowe nagrody.

One thought on “Zagrajcie dla siebie, kibiców, dla miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony