Zapowiadają burze, silne opady deszczu i grad

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 21:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo: 80 %. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje również, że w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych (to taka, w której udział powierzchni nieprzepuszczalnych (drogi, chodniki, parkingi i dachy budynków jest większy od 5 %), mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnego opadu w zlewniach kontrolowanych, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. Prawdopodobieństwo: 75%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3-stopniowej).

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. /018/414-16-21, lub po godzinie 15:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu /047/ 831-49-11, /047/ 831-19-12.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony