Zapraszają na orszak Trzech Króli

Ponad 150 osób przygotowuje Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie, bo już po raz 10 odbędzie się w Nowym Sączu. Barwny przemarsz rozpocznie się w czwartek ok. godz. 10.30. Orszak wyruszy z ul. Gwardyjskiej, Lwowską do Rynku.

– Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywane Świętem Trzech Króli, należy do najstarszych świąt w tradycji chrześcijańskiej. – mówił proboszcz parafii Św. Małgorzaty ks. Jerzy Jurkiewicz. – Objawienie Pańskie to święto objawienia się Jezusa Chrystusa narodom pogańskim. Dzisiaj żyjemy w innych czasach,. Jednak warto przypomnieć wszystkim o narodzeniu Chrystusa i starać się go wprowadzić do serca każdego z nas. Serdecznie zapraszam do udziału w Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli.

– Od 2009 roku, po prawie 40 latach od zniesienia tego święta w Polsce jako państwowego, w wielu polskich miastach zaczęto przywracać tradycję wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów. – dodała Barbara Porzucek. – W Nowym Sączu inicjatorką i współorganizatorką Pokłonu Trzech Króli w 2013 roku była Bożena Jawor. Do współpracy zaprosiła siostrę Halinę Chojnacką, Mielnię Małecką-Rogal, Annę Skierską, Józefa Kantora, Aleksandra Porzucka i mnie. Mieliśmy wsparcie Urzędu Miasta, Parafii Św. Małgorzaty, innych sądeckich parafii oraz wielu osób prywatnych oraz instytucji. Warto dodać, że w 10 Nowosądeckich Pokłonach Trzech Króli pracowało jako wykonawcy i organizatorzy blisko 2000 ludzi.

W trakcie przemarszu uczestnicy zobaczą krótką scenkę z udziałem Heroda, arcykapłanów i trzech króli. Nie zabraknie też patronki Nowego Sącza św. Małgorzaty. Jak co roku atrakcją będzie też żywa szopka.

Warto dodać, że będą rozdawane korony i śpiewniki z kolędami – dla chętnych. Nie zabraknie Sądeckiej Pastorałki, którą napisał dr Jerzy Masior a muzykę skomponował Aleksander Przucek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony