Zapraszają na turniej „Happy Ball”

Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się turniej piłki nożnej dzieci „Happy Ball”. Zawody są dla młodych piłkarzy z rocznika 2015. Udział zapowiedziało 10 drużyn. Mecze będą rozgrywane w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej.

Turniej jest połączony z akcją charytatywną. Podczas trwania każdych zawodów będą zbierane datki na budowę domu w Trzetrzewinie dla matki kilkorga dzieci. Budowa jest na ukończeniu, ale potrzebne są jeszcze fundusze na montaż pieca, położenie płytek, malowanie oraz umeblowanie. Informacje w tej sprawie: pod nr tel. 501724575 – Joanna Wąsowicz-Zagórska

– Tym turniejem rozpoczynamy cykl piłkarskich spotkań, których będą cztery – mówi współorganizatorka „Happy Ball” Anna Pych. – Zawody odbywają się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza. Zaczynamy w sobotę o godz. 8.00 rano do godz. 14.00. Warto dodać, że nie będzie klasyfikacji medalowej. Wszystkie drużyny będą nagrodzone. Natomiast przewidujemy wyróżnienia indywidualne jak: najlepszy bramkarz, zawodnik. Będą puchary i medale. Oczywiście nie zabraknie drożdżówek, wody mineralnej i oczywiście opieki medycznej.

– Cieszę się, że takie turniej się odbędą – dodał radny Dawid Dumana, który również organizuje podobne zawody. – Obecnie bardzo ważne jest aby dzieci, młodzież miała okazję się poruszać, zagrać bo niestety covid zatrzymał młodych sądeczan w domach. Zachęcam do wzięcia udziału.

– Sport, rekreacja to bardzo ważne czynniki zdrowotnego rozwoju dzieci i młodzieży – stwierdził radny Maciej Rogóż. – Bardzo dobrze stało się, że są ludzie i stowarzyszenia, które organizują takie turnieje. Każdy ruch jest pożądany. Cieszy, że udało się połączyć sport z akcją charytatywną, bowiem warto i trzeba pomagać. Budowa domu jest na finiszu. Zróbmy wszystko, aby mama z dziećmi mogła jak najszybciej się wprowadzić.

Turniej rozpocznie się o godz. 8 rano. Wystąpi 10 zespołów. Można się jeszcze zapisać na kolejne zawody. Regulamin dostępny jest na stronie www.bedziedobrze.pl

Organizatorami turniej „uHappy Ball” są FDB@Gol, KS Zabełcze Nowy Sącz, a wspomagają Ibis Styles oraz Fundacja Będzie Dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony