Zarzuty za nielegalny hazard na Sądecczyźnie

Skonfiskowanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych oraz przedstawienie zarzutów 34-latkowi to efekt wspólnych działań sądeckich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie na terenie gminy Stary Sącz.

17 marca br. policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, prowadząc wspólne działania ujawnili, że sposób organizacji gier w kontrolowanym lokalu na terenie gminy Stary Sącz narusza przepisy związane z zakazem prowadzenia gier hazardowych. W efekcie funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia służące do nielegalnego hazardu, które znajdowały się w tym lokalu.

Teraz sprawę wyjaśnia w postępowaniu Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Podejrzewany mężczyzna usłyszał już zarzuty pomocnictwa w prowadzeniu nielegalnych gier hazardowych, za co oprócz wysokiej grzywny grozi mu również kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych nakładana jest również kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu. Warto wspomnieć, że kary finansowe grożą nie tylko właścicielowi automatów, ale też najemcy i właścicielowi lokalu, w którym urządzane są gry na automatach hazardowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony