Zderzenie samochodu osobowego i motocykla

25 sierpnia o godzinie 18.24 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Muszyna zadysponowane zostały do działań na ulicę Grunwaldzką w Muszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze wojewódzkiej doszło do zderzenia samochodu osobowego marki KIA SPORTAGE z motocyklem KTM DUKE. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby tj. samochodem osobowym dwie osoby dorosłe, a motocyklem jedna osoba w wieku 17 lat. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu oraz kierujący znajdowali się poza jezdnią na zatoczce autobusowej. Pasażerowie samochodu osobowego nie uskarżali się na żadne dolegliwości, natomiast kierujący motocyklem był przytomny, leżał na wznak i uskarżał się na dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy poszkodowanemu motocykliście. Motocyklistę przekazano przybyłej załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania polegały na podniesieniu motocykla i sprawdzeniu czy nie doszło do wycieków. Strażacy kierowali wahadłowo ruchem drogowym oraz udzielili pomocy ratownikom Pogotowia ratunkowego w zaopatrzeniu oraz transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Karetka Pogotowia zabrała osobę poszkodowaną do szpitala.  Z uwagi na to że zdarzenie miało miejsce poza drogą i nie występowały wycieki,  strażacy po godzinie zakończyli swoje działania. Na miejscu w celu prowadzenia czynności dochodzeniowych pozostał patrol Policji.

źródło/fot.: KMPSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony