„Zemsta”, czyli cudownie tradycyjnie

W kolejnym dniu 25 Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu publiczność miał okazję obejrzeć „Zemstę” Aleksandra Fredry w klasycznym wydaniu.

Trzeba powiedzieć, że była to uczta dla duszy, czego świadectwo dała publiczność gorąco oklaskując aktorów, którzy tę znaną przecież sztukę, zagrali znakomicie, dynamicznie, po prostu brawurowo.

Od pierwszych chwil w teatrze czuło się radość z tego, że można obejrzeć sztukę bez zbędnych udźwnień. Znakomita gra aktorów porwała publiczność. Warto oglądać takie inscenizacje klasyki. Jak powiedział jeden z widzów, to było przedstawienie pokazane „po bożemu”.

„Zemsta” – Aleksander Fredro

Reżyseria: Michał Choromański

Obsada: Jarosław GAJEWSKI, Monika PAWLICKA, Dariusz KOWALSKI, Cezary ŁUKASZEWICZ, Maja HIRSCH, Łukasz LEWANDOWSKI, Leszek ZDUŃ, Paweł LIPNICKI, Henryk GOŁĘBIEWSKI.

W programie 25. JFT możemy przeczytać: – Spektakl zrealizowany przez Stowarzyszenie MUZA DEI na inaugurację TEATRU KLASYKI POLSKIEJ – jako swoista deklaracja programowa. Bo to przecież pełnokrwista uciecha sceniczna, symboliczna dla polskiej kultury, idealne wcielenie najwspanialszej polskiej sztuki teatralnej. Jedna z najlepszych w swym gatunku w dramaturgii światowej, arcypolska arcykomedia „ZEMSTA”, znana też jako „ZEMSTA ZA MUR GRANICZNY” pióra ALEKSANDRA hrabiego FREDRY. Łączącą zabawę w najprzedniejszym guście z artyzmem wiersza, dramatycznej konstrukcji, bogactwem i urodą charakterów, charakterystyką Polskiej Duszy – jej pięknem, ale i przywarami i zagrożeniami. Wielka teatralna uczta połączona z mądrą troską o Dobro Wspólne – w wykonaniu plejady znakomitych i znanych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony