Znęcał się nad rodziną. Trafił do aresztu!

Nawet pięć lat więzienia grozi 37-letniemu sądeczaninowi, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

5 marca br. policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec Nowego Sącza znęca się na członkami swojej rodziny. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili, że stosował przemoc od kilku miesięcy. Według ustaleń policjantów 37-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których m.in. poniżał, wyzywał oraz bił najbliższych. 

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad członkami rodziny. We współpracy z prokuratorem, do sądu trafił wniosek o areszt dla sprawcy. 8 marca br. sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za przestępstwo znęcania grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony