Żniwa dobiegają końca, a z tej okazji mieszkańcy wielu regionów Małopolski rozpoczęli obrzędy dziękczynne za owocne prace polowe

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita uczestniczył w dożynkach w Bobowej, Korzennej i Łoniowej. 

– Plony to radosny czas. W końcu widzimy rezultat długotrwałych starań. Możemy cieszyć się z darów ziemi. Dziękuję wszystkim rolnikom za trud i wysiłek włożony w zbiory oraz całoroczną pracę. Święty Jan Paweł II powiedział: „Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić”. To właśnie polskim rolnikom zawdzięczamy, że na naszych stołach codzienne obecny jest chleb. Dożynki to również ich święto. Kultywujmy tę tradycję, by przyszłe pokolenia potrafiły doceniać trud ludzkich rąk – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjne dziękczynną mszą świętą. Jak co roku zaprezentowano kolorowe wieńce dożynkowe. Na scenach zaprezentowały się zespoły muzyczne i taneczne. Zorganizowano liczne atrakcje i pokazy. Koła Gospodyń Wiejskich częstowały lokalnymi specjałami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony