ZS w Łącku: w tej szkole są strażacy ochotnicy

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP jest stowarzyszeniem, które wśród swoich zadań ma również rozwijanie i upowszechnianie działalności kulturalnej, krzewienie kultury fizycznej i sportu oraz organizowanie pożarniczego i obronnego wychowania dzieci i młodzieży. 

Wśród uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku są druhny i druhowie należący do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  Kilkoro z nich jest pełnoprawnymi strażakami mogącymi uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie ci systematycznie biorą udział w szkoleniach, kursach i zawodach.                             

W remizie OSP Łącko odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział dwoje uczniów z klasy I: Karolina Wierzycka – zajęła II miejsce i Konrad Słabaszewski – III miejsce.

Uczniowie – strażacy odnotowali sukcesy również w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarnicze im. Antoniego Bieniasa w Brzeznej – Weronika Tomaszek z koleżankami z MDP Wola Kosnowa zajęła II miejsce.

Strażakiem ochotnikiem jest także tegoroczny maturzysta Rafał Lipień (OSP Łącko). Na dźwięk syreny uczeń biegnie do remizy, aby służyć pomocą potrzebującym.

W sumie, w Zespole Szkół w Łącku uczy się około 20 druhów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony