ZSP w Krynicy-Zdroju: młodzież uczyła się jak warzyć piwo

Klasa 1tgh (technikum hotelarsko-gastronomiczne) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju uczestniczyła w kolejnej wycieczce przedmiotowej. Uczniowie doskonale znają bazę hotelową, gastronomiczną  i atrakcje turystyczne  Krynicy-Zdroju i Muszyny, dlatego tym razem udali się do Piwnicznej i Starego Sącza.
– Po raz pierwszy-grupa hotelarzy wcieliła się w rolę pilotów i przewodników, opowiadając o Dolinie Popradu i urokach Sądecczyzny. To celowe ćwiczenia przygotowujące do zawodu młodych adeptów hotelarstwa, którzy w cyklu kształcenia mają możliwość ukończenia kursu pilota wycieczek – mówi Maria Aleksander-Pisz dyrektor szkoły.
Uczniowie zwiedzili BESKID **** Balneo Medical Resort & SPA, w którym dzięki uprzejmości dyrektor Marii Muchy zobaczyli bazę noclegową i SPA, a po części gastronomicznej uczniów oprowadził szef kuchni Karol Dara. Kolejnym obiektem, który znalazł się na drodze naszych uczniów był Hotel Piwniczna SPA& Conference, który udało się zwiedzić dzięki nawiązaniu kontaktu z  Marzeną Oleś właścicielką i menedżerem marki.
– To ważne, aby uczniowie mieli możliwość porównania rynku usług hotelarskich, co niewątpliwie wykorzystają podczas egzaminów kwalifikacji w zawodzie – dodaje Dorota Pacut nauczycielka przedmiotów hotelarskich.

Młodzież poznała również kilka atrakcji Ziemi Sądeckiej, m.in.: Ślimaka w Woli Kroguleckiej, zabytki  Starego Sącza, starosądeckie Molo i ścieżkę w koronach drzew.
Zapoznali się z też z zasadami produkcji i warzenia piwa. W Personall Kraft-Browar w Starym Sączu, spotkali się z jego właścicielami Grzegorzem i Piotrem Żelasko, ekspertami w dziedzinie piwowarstwa.

Opiekunkami podczas wycieczki były: Małgorzata Sędzimir wychowawczyni klasy i nauczycielka przedmiotów gastronomicznych oraz Dorota Pacut nauczycielka przedmiotów hotelarskich, przewodnik beskidzki i terenowy, pilot wycieczek.
– Od nowego roku szkolnego proponujemy dwie nowe specjalizacje w tych tradycyjnych kierunkach kształcenia. W technikum gastronomicznym – doradcę dietetycznego z elementami fitness, natomiast w technikum hotelarskim – steward/stewardesa z elementami sztuki barmańskiej – zachęca dyrektor Maria Aleksander-Pisz.
Szczegóły https://zspkrynica.pl/rekrutacja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony