ZSP w Nawojowej: łzy wzruszenia podczas obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości

Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odbyły się obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach wziął udział prof. Włodzimierz Bernacki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki.

Nie zabrakło również przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego Romana Potońca, członków Zarządu: Zofii Niki i Edwarda Ciągło, a także radnych powiatowych – Marii Barbary Szaroty, Joanny Szewczyk-Kubackiej i Antoniego Poręby oraz Bożeny Mynarek – dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. W uroczystościach wzięła udział cała społeczność szkolna, a całość prowadził dyrektor ZSP w Nawojowej Michał Bulzak.

Łzy wzruszenia pojawiły się na twarzach zgromadzonych podczas występu trzech uczennic z Ukrainy, które uciekły do Polski przed wojną. Równie wzruszający był program artystyczny przygotowany przez uczniów nawojowskiej szkoły. Nad wszystkim czuwała Elżbieta Jasińska, która przygotowała go z młodzieżą.

– Naszym zadaniem, oprócz przekazywania wiedzy, jest również wychowanie patriotyczne młodzieży – mówi dyrektor szkoły Michał Bulzak. – Zawsze organizujemy uroczystości w rocznice najważniejszych wydarzeń. Nasza młodzież chętnie angażuje się w takie projekty i chętnie uczy się historii.

Fot. Rafał Kmak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony