ZSZ w Grybowie: zbiórka dla rodaków i bohaterów

Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie włączają się aktywnie w pomoc nie tylko potrzebującym w społeczności lokalnej, ale także Polakom, kombatantom, bohaterom polskiej wolności w Polsce i na Kresach.

– Na prośbę Stowarzyszenia Odra-Niemen, które już od wielu lat współpracuje z naszym Szkolnym Klubem Wolontariatu, zorganizowana została zbiórka żywności długoterminowej. Zebrane dary są przekazywane polskim środowiskom kresowym. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie wspierają każdą tego typu akcje – mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ w Grybowie.

W ramach tegorocznej, gromadzone są również fundusze na pomoc Polakom na Białorusi, Litwie, Ukrainie, Łotwie, renowację miejsc pamięci, co pozwala dbać o polską kulturę, historię, miejsca związane z naszą historią.

W styczniu tego roku, w szkole został zorganizowany kiermasz ciast. Wolontariuszki i wolontariusze wraz z koordynatorami przygotowywali wypieki, które młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie kupowali. Udało się pozyskać 1100 zł, którymi zostanie zasilony fundusz akcji „Rodacy-Bohaterom”.

– Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z młodzieżą chętną do podejmowania wyzwań, że każda zainicjowana akcja charytatywna spotyka się z pozytywnym odbiorem i cieszy się dużym wsparciem uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników – dodaje dyrektor Lesław Tarasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony