Zwiedź Muzeum za złotówkę!

W najbliższy wtorek, tj. 18 maja, z okazji Dnia Muzealnika, bilety do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu dostępne będą dla zwiedzających za symboliczną złotówkę.

A co będzie można zobaczyć?

Zachęcamy do odwiedzin m.in. Gmachu Głównego, gdzie prezentowana jest wystawa „Jej portret. Bolesław Barbacki (1891-1941)”, zawierająca kilkadziesiąt pięknych kobiecych portretów namalowanych przez Bolesława Barbackiego oraz Domu Gotyckiego na wystawę „40 lat minęło…”. Sztuka ludowa i nieprofesjonalna z kolekcji Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, zawierająca obrazy (także na szkle) i rzeźby wykonane przez twórców ludowych i nieprofesjonalnych, pozyskanych do zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu w latach 1980 – 2020, przez kuratora wystawy etnografa Zbigniewa Wolanina.

Polecamy również stałe i zmienne ekspozycje pozostałych naszych oddziałów: Galerii Marii Ritter i Starych Wnętrz Mieszczańskich, Sądeckiego Parku Etnograficznego, Miasteczka Galicyjskiego, Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu, Muzeum Nikifora w Krynicy – Zdroju oraz Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej.

Warto wybrać się na zwiedzanie całymi rodzinami. Czekamy na Państwa i serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że wstęp na ekspozycje w oddziałach i filiach Muzeum odbywa się w reżimie sanitarnym. Prosimy pamiętać o dezynfekcji, zachowaniu dystansu oraz noszeniu maseczek.

źródło Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, fot. Piotr Droździk, Agnieszka Małecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony