Zwycięski mecz sądeczan

To był wreszcie dobry mecz sądeczan. Tym razem zespół STK Wikar Nowy Sącz pokonał zawsze groźnych krakowian. Dzięki wygranej drużyna awansowała w tabeli.

Liga juniorów U-19

STK Wikar Nowy Sącz – TS Wisła II Kraków 83:72 (17:18, 21:24, 22:15, 23:15)

Sędziowały: Sabina Kosakowska i Anna Orzeł.

STK Wikar: Maciej Lelito 23 (5×3), Konrad Bryja 22 (1×3), Mateusz Dziedzic 19, Bartosz Sommer 9 (1×3), Wojciech Ogorzały 8, Jonasz Łukaszczyk 2, Szymon Opoka, Kacper Kogut, Karol Madziar.

TS Wisła II: Szymon Smutek 15, Artem Lytvyniuk 16, Kuba Pitra 15 (1×3), Jakub Bącela 10, Hubert Meers 9, Sebastian Sokół 3 (1×3), Mateusz Mucha 2, Paweł Bartosz 2, Filip Kałuża, Kacper Kaczanowski.

Mecze w kategorii juniorów to już prawie seniorskie granie, gdzie nie brakuje twardej gry i efektownych akcji. Od początku spotkania krakowianie starali się przejąć inicjatywę i przez pierwsze dwie kwarty prowadzili 42:38. Po przerwie i rozmowie z trenerami sądeczanie poprawili grę w obronie. Drużyna wreszcie zaczęła grać zespołowo co przyniosło efekt. Szybkie kontry i celne rzuty dały cenne punkty i ostatecznie wygraną.