15 i 16-latek sprawcami rozboju

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dokonali rozboju na swoim rówieśniku. Chłopcy zabrali pokrzywdzonemu e-papierosa, wcześniej używając wobec niego siły i grożąc mu nożem. Nieletni zostali przesłuchani, a sprawa niebawem trafi do sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło 23 listopada około godziny 15, na miejskich plantach w Nowym Sączu. Tam, 16-letni sądeczanin został zaczepiony przez dwóch nastolatków, którzy grożąc pobiciem, ukradli mu e-papierosa. Następnie jeden ze sprawców trzymając w ręku nóż, popchnął i uderzył pięścią chłopca, żądając od niego dodatkowo wkładów do „elektronika”. 16-latkowi udało się jednak uciec napastnikom.

Po otrzymanym zgłoszeniu, na miejsce natychmiast zostali skierowani sądeccy policjanci, którzy ustalili rysopis sprawców i ruszyli w teren w ich w poszukiwaniu. Dzięki szybko podjętym działaniom napastnicy wkrótce zostali zatrzymani. Mundurowi namierzyli ich nieopodal parku, w którym dokonali rozboju. Są to dwaj mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 15 i 16 lat. Ponadto starszy z nich był poszukiwany przez Policję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego znajdującego się na terenie Małopolski. Zatrzymani zostali doprowadzeni do komendy na ulicy Grottgera, gdzie zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Materiały w tej sprawie w najbliższym czasie zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje, jakie konsekwencje poniosą młodzi sądeczanie.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony