Konferencja prasowa radnego Macieja Rogóża

W piątek 26 listopada miała miejsce konferencja prasowa radnego Macieja Rogóża, który został wczoraj poinformowany smsem o tym, że nie jest już członkiem klubu PIS – Wybieram Nowy Sącz.

Jak twierdzi sam radny, on sam nie wie dlaczego tak się stało, nikt nie zapraszał go na spotkanie klubowe, a o wszystkich szczegółach dowiedział się z mediów.

– Powód zawieszenia jest kuriozalny. Ja dostałem tylko sms od przewodniczącego klubu Michała Kądziołki, że jestem zawieszony. Próbowałem się z nim skontaktować, wystosowałem szereg pytań. Kto podjął taką decyzję, czy odbył się klub i czy jest z niego protokół? Nie dostałem odpowiedzi, więc śmiem twierdzić, że klub się nie odbył. Uważam, że to zawieszenie jest bezprawne. Nie mam nic sobie do zarzucenia. Tak na prawdę potraktowałem to jak żart. Jest mi przykro, że takie informacje otrzymuje smsem. Zawiesza się radnego poprzez sms nie dając mu żadnego wyjaśnienia.

Ja staram się stronić od wielkiej polityki. Być może jest to efekt tego, że w pewnych kwestiach nie zgadzam się na działania osób, które oscylują wokół klubu i starają się na niego wpływać. Ja kieruje się zawsze dobrem mieszkańców. Wydaje mi się, że niektóre rzeczy przedstawiane przez prezydenta są dobre, wiec dlaczego mam się z nimi nie zgodzić. Problem nie leży w Prawie i Sprawiedliwości, ani w koleżankach i kolegach z PISU. To jest problem garstki osób, które narzucają swoje racje radnym. Może te osoby odpuszczą w końcu. Ja nadal uważam się za członka klubu, ale nie będę zawsze wszystkiego popierać.

Warto wziąć przykład ze skutecznych polityków jak Patryk Wicher czy Marszałek Witold Kozłowski. Te osoby nie walczą z prezydentem Handzlem i na odwrót. Dla dobra rozwoju miasta te osoby współpracują. Ci skuteczni politycy starają się przywieźć jak najwięcej pieniędzy do Nowego Sącza. To jest dobry mechanizm. Warto czasem stanąć z boku i zastanowić się nad swoim zachowaniem i swoimi sprawami, a może wpaść na jakiś pomysł. Niektóre osoby starają się wmówić całemu światu, że nasz klub i prezydent Handzel są wrogo do siebie nastawieni. Większość stara się robić wszystko żeby mieszkańcy byli zadowoleni.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony